Запис камер приховали, тож очільники МВС та ДБР мають піти у відставку, - нардеп Величкович про справу Трухіна

Мовчання Дениса Монастирського лише підтверджує, що він усе знав, але намагався приховати злочин свого однопартійця.

Про це у коментарі "Еспресо.Захід" розповів народний депутат, ексзаступник міністра внутрішніх справ Микола Величкович.

Коли мовчання – не золото

"В цій ситуації відмовчатись, як вирішив зробити міністр Монастирський, точно не найкращий вихід. За моїм припущенням, він точно був в курсі і зараз не може це чітко пояснити. Хоча при таких резонансних ситуаціях найкращий вихід для влади була б комунікація з суспільством. Міністр мав би розповісти як розгортались події, чому не було враховано запис камер, або чому її приховували до того часу".

Монастирський очолював спецоперацію по виведенню свого одно партійця з-під кримінальної відповідальності і має відповісти за це

"Ми розуміємо, що депутат від монобільшості і міністр від неї, то ж тут точно можна говорити про приховування злочинних пропозицій Трухіна, як доказів. Адже якщо при розслідуванні не використали запису камер – це злочин, якщо приховали її, це теж злочин – покривання правопорушення. Тобто, куди не глянь – правопорушення. І за нього має наступити не просто політична відповідальність

Опозиція і суспільство від початку вимагали відповіді: хто був за кермом, чи був водій у стані алкогольного сп’яніння, чому досі не поніс відповідальність? А виявляється це було покриття свого одно партійця. Я б навіть сказав – спецоперація по виведенню Трухіна з-під кримінальної відповідальності за порушення ПДР, пропозицію хабаря правоохоронцю і намір втекти з місця злочину".

Керівники МВС та ДБР мають піти у відставку за прикладом командира Нацгвардії

"В цьому треба розібратись. Працівники патрульної поліції спрацювали дуже чітко і чесно – правоохоронець відмовився від хабаря, розмір якого сягає його 20-річної зарплати.

То ж слід розібратись на якій ланці розслідування почалось приховування злочину. Адже завдання поліцейського зафіксувати злочин, взяти пояснення і передати далі для слідчих дій. То ж тепер начальник поліції та міністр мають пояснити на якому етапі стався збій. І в разі злочину – обоє мають подати у відставку. Прикладом для нього має стати керівник нацгвардії, який після гучного злочину подав у відставку".

Політичну відповідальність має понести і Володимир Зеленський

"Європейська солідарність" вимагає заслухати усіх керівників, які причетні до розслідування справи Трухіна і після цього приймати рішення. Ми вважаємо, що і міністр і начальник ДБР мають піти у відставку. Також вважаємо, що це політична відповідальність монобільшості та особисто Володимира Зеленського, адже і депутат і міністр – з їхньої партії".

У "Слуг" покривають слухняних депутатів і переслідують незгідних

"Лише за останній тиждень ми бачимо, що одного депутата від "Слуг" затримали на хабарі, ще одного, який пішов врозріз політики партії, почали переслідувати. Теж пам’ятаємо про випадки з затриманням чи підозрою, щодо близько десяти депутатів від президентської фракції і, оскільки всі вони чемно тиснуть зелені кнопочки, їхні справи спускають "на гальмах". Це дуже показовий приклад подвійних стандартів від слуг: коли ти слухняний – тебе відмажуть, якщо ні – будуть тиснути".

Провладні депутати мають розуміти, що вони не безкарні

"Ще важливим є те, що самі правоохоронці перестали боятись і покривати такі гучні злочини. А з іншого боку – депутатам здається, що вони безкарні і їм усе зійде з рук. Але вони помиляються. Адже в Україні є і чесні правоохоронці, і громадянське суспільство, і журналісти, і опозиція. І вони щоразу будуть показувати монобільшості, що не можна бути поза законом".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.