"Залучення людей в "Дію" − це збір потенційних клієнтів для майбутніх виборів", − економістка Ніна Южаніна

Замість пропонованих 3 млрд грн, які мали виділити на "тисячу від Зеленського", на це уже заклали додаткові 5,5 млрд грн у держбюджеті.

Економістка, нардепка від фракції "ЄС" Ніна Южаніна вважає, що це може стати основою електронних фальсифікацій. Її застереження базувалося на фактах онлайн голосування у Росії, де на минулорічних виборах до Держдуми громадяни могли частково голосувати онлайн. Відтак опозиція заявила про масштабне викривлення результатів. Про це Ніна Южаніна заявила у прямому етері програми "Підсумки з Анною Валевською", передає "Еспресо.Захід".

Президент України Володимир Зеленський на прес-брифінгу 26 листопада розповів, що Україна працює над розробкою онлайн-перепису та електронних виборів з компаніями Microsoft та Apple. Южаніна у зв'язку з цим наголосила, що будь-яку держпідтримку українці зможуть отримати лише через E-підтримку, тобто через "Дію". За її словами, люди захочуть отримати цю держпідтримку. Тож це можливість зареєструвати більшу кількість людей у додатку. Це містить у собі ризики фальсифікацій. "Таким чином люди ставатимуть потенційними клієнтами для майбутніх виборів через електронне голосування, своєю чергою це потягне електронні фальсифікації, як ми бачили в Росії − тобто приклад РФ нам нічого не дає, ми рухаємось в той же бік", − сказала Южаніна. 

Економістка зауважила: "За 5 днів між першим та другим читанням в дохідній частині замість 2,5 млрд з’являється 48,6 млрд грн. Ці гроші були розділені через два законопроєкти. Окрім того, на підтримку ініціативи Зеленського про тисячу грн вакцинованим спершу виділили 3 млрд грн, тепер же на це заклали додаткові 5,5 млрд грн у держбюджеті", − сказала економістка.

Южаніна наголосила: "Після засідання бюджетний комітет видав висновки в яких розписано, що має бути враховано бюджеті після голосування, чого не було передбачено та подано урядом. Тобто було додана велика кількість статей видатків та інших маніпуляцій. Вперше бачу, щоб такий комітет приймав це рішення самостійно, адже раніше це робилось прозоро в парламенті та виносилось на обговорення по декілька разів".

Також економістка пояснила: "Коли "Слуги народу" погодились голосували за бюджет-2022 у першому читанні, тому що був такий документ як "Бюджетні рекомендації". Там закладались побажання нібито врахованих поправок до першого читання. Коли ж з уряду прийшов уже підготовлений документ в комітет, то виявилось, що більшість цих побажань не враховано. Очевидно, що не було достатньої кількості голосів за такий варіант законопроєкту, тому за ту ніч, яку працювали в комітеті над остаточним бюджетом, підробили все так, щоб знайшлись голоси".

Окрім того, Южаніна зауважила, що при затвердженні нового бюджету, дефіцит бюджету збільшили до неприпустимих 3, 5% ВВП, що не відповідає бюджетному кодексу. Окрім того, було знято обмеження щодо граничного обсягу держборгу, в рішенні комітету зазначено, що це може призвести до значного боргового навантаження на держбюджет. "Такі та безліч інших недотримань порушують основні принципи бюджетного кодексу", − сказала експертка. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.