За що тепер можуть штрафувати водіїв і що змінилося для ВПО: що нового чекати львів'янам у листопаді
З 1 листопада змінились умови призначення виплат для переселенців, водіїв зможуть штрафувати за авто на узбіччі, та де заборонено ловити рибу на Львівщині
Змінюються умови призначення виплат для ВПО
З 1 листопада 2023 року для оформлення виплат для внутрішньо переміщених осіб достатньо буде звернутися лише одному члену сім’ї, а не кожному окремо. Гроші зараховуватимуть на банківський рахунок цієї людини для всіх членів сім'ї.
Зміна стосується лише тих родин, які звертаються по допомогу вперше. Ті, хто вже отримує виплати для ВПО, й надалі отримуватимуть їх за старою схемою до кінця січня 2024 року.
Сума допомоги залишається незмінною: діти й люди з інвалідністю отримуватимуть 3 тисячі гривень, усі інші категорії внутрішньо переміщених осіб отримуватимуть 2 тисячі гривень.
Отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання можна за допомогою застосунку "Дія". Також внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до органів соціального захисту населення, у ЦНАП або до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. Ознайомитись з контактами відділів соціального захисту у Львові можна за посиланням.
Також заяву на отримання статусу ВПО можна подавати у підрозділах ЦНАП Львова.Докладніше про ЦНАПи Львова та послуги, які вони надають, можна прочитати за посиланням.
При здійсненні запису потрібно обрати: м. Львів, найближчий підрозділ ЦНАП та категорію — «Довідка внутрішьо переміщеної особи», «Замовити», вільну дату та годину. На кожну особу потрібно здійснити окремий запис.
У Львові загальна кількість внутрішніх переселенців перевищує 150 тисяч.
За даними голови Львівської ОВА Максима Козицького, на Львівщині налічується в середньому 245 тис. ВПО. Їх кількість упродовж останнього року суттєво не змінюється. При цьому реальна кількість переселенців в області значно вища, адже не всі отримують статус внутрішньо переміщеної особи.
З 1 листопада стартує програма компенсацій за повністю знищене житло
Люди, які внаслідок російської агресії втратили своє житло, з 1 листопада почнуть отримувати житлові сертифікати в рамках програми єВідновлення. Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
За словами Шуляк, комісії вже проводили обстеження, за результатами яких сформовано майже 200 житлових сертифікатів. Обміняти їх на житло можна з 1 листопада.
У Львові претендувати на ці компенсації можуть жителі будинків №64 та №66 на вул. Стрийській, які були зруйновані 6 липня, коли Росія атакувала Львів ракетами. Тоді пошкодили десятки будинків, школу, гуртожитки. Десятеро людей загинули та понад 40 постраждали.
Фото: Еспресо.Захід
Кому розраховувати на підвищення пенсій у листопаді
Перерахунок пенсій з 1 листопада не передбачений. Однак окремі пенсіонери все ж можуть розраховувати на підвищення. Насамперед це пенсіонери, які продовжують працювати і з моменту виходу на пенсію (або від останнього перерахунку) здобули ще два роки стажу. Відповідно до закону кожні два роки понаднормового стажу дають право на підвищення надбавки до пенсії.
Окрім того, пенсіонери, яким виповнилося 80 років, починають отримувати щомісячну доплату до пенсії у розмірі 570 грн.Ті, кому виповнилося 75, отримують 456 грн, кому виповнилося 70 – 300 грн.
Нові правила дорожнього руху
Наприкінці жовтня набули чинності зміни до Правил дорожнього руху з метою наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
Тепер на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами треба вмикати денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Досі водії зобов’язані були вмикати світло з 1 жовтня до 1 травня.
Ще одна зміна стосується перевезень дітей. Досі діти зростом від 145 см могли їздити без автокрісла чи бустера. Тепер спеціальні утримуючі системи, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою пасків безпеки, треба використовувати, поки дитина не досягне 150 см зросту.
Однак найбільшого удару по кишенях водіїв може завдати уточнення в ПДР про те, що на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1, 5.42.2, 5.42.3, 5.43 або 6.15. Тобто зупинятися просто на узбіччі тепер заборонено.
Обмеження для рибалок
З 1 листопада в українських водоймах розпочнеться осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. На Львівщині вона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони, - повідомляє Львівський рибоохоронний патруль.
Зокрема, ловити рибу не можна буде на деяких ділянках Дністра, Стрию, Західного Бугу, Опору, Верещиці, а також Добротвірського, Гамаліївського та інших водосховищ. Детальний перелік місць, де не можна ловити рибу на Львівщині, дивіться тут. За недотримання зазначених норм передбачено покарання - від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків.
- Актуальне
- Важливе