"За годину нарахували 25 прольотів з гранатометів і мін 82 калібру", – волонтер Андрій Добко

Напередодні трагедії під Шумами, де вбили чотирьох українських військових, на фронті вже було загострення.

Про ситуацію на фронті з волонтером Андрієм Добком поговорила журналістка "Еспресо.Захід".

Андрій Добко нещодавно повернувся з фронту. Ще з 2014 року чоловік постійно їздить на передову і возить допомогу військовим. Крайня поїздка волонтера відбулася напередодні загострення у Шумах, де окупанти вбили четверо українських захисників.

"Було дуже велике загострення уздовж усієї лінії фронту, – розповідає Андрій Добко. – Обстріли збільшилися, стали професійними. По той бік росіяни точно стоять і точково стріляють, прицільно".

Поїздка волонтера Андрія розпочиналася з Красногорівки, пролягала через Піски.

"Під Попасною був обстріл, – зазначає волонтер. О 12:20 почався обстріл. За годину ми нарахували 25 прольотів з гранатометів і мін 82 калібру. Але проблема в тому, що дозвіл на відповідь потрібно брати в штабі. Дали запит керівництву і дозволу відповісти не отримали. Як з’ясувалося, це розцінюється як провокація. Саме слово провокація дуже дратує хлопців".

Та незважаючи на це, за словами Андрія Добка, є командири, котрі наважуються відповідати і повідомляють про обстріл вже після бою.

"Я знаю командира 24 бригади – вони молодці. Хлопці бачать загрозу і дають одразу адекватну відповідь. Тоді колаборанти, навпаки, просять тиші, аби наші не стріляли. Опісля кілька днів немає обстрілів. А Генштабу, напевно, вигідно не дозволяти стріляти, не давати відсіч, адже, що може сказати ОБСЄ та інші наші партнери? Сєпарам закони не писані, вони не слухають нікого. Їм треба стріляти – вони стріляють і нікого не слухають", – додає Андрій Добко.

Нечувана ситуація, коли є чим стріляти, а відповідати не дозволяють.

"Хотів би я, щоб депутати, котрі там картинки роблять, поїхали на передову, подивилися, як там. Я з кожним депутатом робив би ротацію таку, як у хлопців. Щотижня змінювалися б і сиділи в окопі з телефоном. І докладали військовому начальнику у вищий штаб, чи можна стріляти, чи ні. Вони бачили б, коли прилетіла міна і тоді щось більше, може, робили б, ніж те, що нині в парламенті. Ми на своїй землі, а не на чужій. Чужу землю ми не захоплюємо, кордонів ми не переходили і на чуже ми не претендуємо", – переконує Андрій Добко.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал