За час повномасштабної війни львівські лікарі провели вісім трансплантацій
Загалом у Першому медичному об'єднанні Львова за два роки провели сто трансплантацій пацієнтів з усієї країни
Про це інформує Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Вісім складних операцій, які рятують життя, під час війни зробили львівські трансплантологи Першого медоб’єднання міста.
Попри війну отримав донорський орган Віталій Бранашко із Чернівців. Нині чоловік живе з новим серцем.
"Так сталося, що через хворобу мій стан погіршувався. Серце не дуже добре працювало, було важко ходити і дихати. 12 березня мені замінили серце, і тепер я можу легко ходити, в мене немає задухи", – розповів Віталій Бранашко.
У Львові від 24 лютого пересадили вісім органів: серце і сім нирок, дві з них – дітям.
Максима Овечка, керівник центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова, наголосив, що зараз багато українських клінік призупинили такі операції, тож українці можуть стати на лист очікування у місті.
"Безпрецедентні для України результати минулого року: понад 300 трансплантацій органів, половина з них – від посмертних донорів. Торік пересаджено 32 серця, і це в чотири рази більше, ніж за всю історію незалежності", – зауважила голова ГО "Всеукраїнська платформа донорства "iDonor" Ірина Заславець.
У Першому медичному об'єднанні за два роки вже зробили сто трансплантацій – це 13 сердець, 5 печінок, 79 нирок, підшлункова залоза, легені та рогівка ока.
Медики наголошують, що вони приймають пацієнтів із різною складністю травмами, зокрема й вогнепальними пораненнями.
- Актуальне
- Важливе