"З приватними колекціонерами домовлятися простіше", - художник Роман Зілінко розповів подробиці про виставку до 150-ліття Олекси Новаківського
У Львівському органному залі 19 серпня відкривається виставка рисунків Олекси Новаківського з приватних колекцій, присвячена його 150-річчю
Про це інформує Еспресо.Захід.
19 серпня у Львівському органному залі відкривається виставка рисунків Олекси Новаківського, присвячена його 150-річчю.
Властиво, ювілей цього одного з найвиразніших на мистецькому обрії України перших десятиліть XX сторіччя художників (творця нової естетики в українському мистецтві, що синтезував українські традиції образотворчості з модерними здобутками західноєвропейського малярства, виробивши яскравий власний стиль та створивши свою художню школу, якою керував аж до смерті) мали широко відзначатися ще з початком весни. Бо уродини Олекси Новаківського якраз 14 березня. Та ще й цей рік Львівська обласна рада проголосила на Львівщині роком Олекси Новаківського, а також Соломії Крушельницької та родини Пежанських. Однак зі зрозумілих причин навесні було не до ювілеїв.
Як розповів художник, історик мистецтва та автор і куратор багатьох мистецьких проєктів ( зокрема співкуратор експозиції рисунків Олекси Новаківського у Львівському органному залі) Роман Зілінко, виставка рисунків Олекси Новаківського теж планувалася навесні. Ходилося про те, щоб показати творчий нерв художника, який найвиразніший в його ескізах. Спільно з галеристом Костянтином Шумським та завідувачкою Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського Іриною Різун відібрали до експозиції 19 робіт з приватних колекцій, які найкраще ілюструють усі основні творчі тематичні зацікавлення митця - тему "Пробудження", автопортрети, портрети Митрополита Андрея Шептицького, княжу, сакральну…
"Хоча окремі з представлених ескізів уже десь фігурували ( в альбомах, у проєкті Павла Гудімова "Ангели" чи ще десь), але більшість робіт глядач побачить уперше, - каже Роман Зілінко. - Це тим більше цікаво, що мова про скарби не з музейної збірки, а з трьох приватних збірок львівських колекціонерів. У час, коли більшість музейних колекцій недоступні для огляду з міркувань безпеки, з приватними колекціонерами на особистих контактах та особистій довірі працювати можна. І насправді дуже важливо це робити. Через такі маленькі виставки віддавати належну шану тим, кого вже нема і підтримувати тих, хто є. Працювати треба уже, а не залишати на потім".
- 14 березня у Львові мали гучно відзначити уродини Олекси Новаківського
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе