Юлія Федів. Перевірки в Українському культурному фонді. "Лише тихо працюють аудитори…"

57 мільйонів збитків і кримінальне провадження - так виглядає вдячність держави за роки самовіддачі, важкої праці і розбудову цілої інституції.

Поки не можу описати всього, що відбувається, оскільки тільки вчора частково ознайомились із матеріалами ревізії УКФ за останні три роки, тому напишу основне.

За три роки діяльності в основному перевіряли інституційну підтримку та гранти (153 сторінки акту з 210), як і просила Наглядова рада, члени якої знали про результати ревізії ще до їх офіційного оприлюднення. Але про це трохи нижче.

57 678 337,2 грн. всього навиявляли аудитори порушень по інституційній підтримці, відповідальність за які в акті покладена на мене особисто.

Найбільше та наймасовіше порушення: КВЕДи заявників. Потрібні КВЕДи не стоять першими у списку в державному реєстрі - значить грантоотримувач не є представником креативної індустрії, а Фонд неефективно та нецільовим шляхом використав кошти.

Чомусь їхні аргументи так співзвучні з тими, які півроку тому хотіла використати ефемерна спілка концертних індустрій. Та сама, якої немає в реєстрі, судячи зі сайту, не веде активної діяльності, проте мала велике бажання скасувати надання грантів через КВЕДи заявників.

Цікаво, що немає жодного зауваження до проведених заходів грантоотримувачів по суті, позиція Мінкульту абсолютно пасивна, лише тихо працюють аудитори, яких хвилювали тільки КВЕДи. Але ми ж розуміємо, що у кожного своя робота.

На думку ДАСУ, винна в усіх цих порушеннях тільки я - адже я підписала договір. Договір, який пройшов кількаетапну перевірку Фонду, отримав схвалення Наглядової ради та погодження Мінкульту.

Проте виглядає це так: Фонд допустив порушення, але оскільки пані Федів підписала договір, то вона вчинила порушення. Але пояснення ми у неї брати не будемо, - бо вона звільнилась.

А ще ДАСУ скерувало матеріали в прокуратуру для долучення до матеріалів кримінальної справи. Так вони відповіли нам вчора на адвокатський запит, яким ми місяць тому просили нам дати документи по ревізії. Але не забули разом з тим виставити рахунок - 28 756,90 грн за 8 057 сторінок. Правда, якщо ми оплатимо рахунок, не факт, що ми отримаємо ці документи, адже тепер тільки з дозволу прокуратури. Очевидно, що такого дозволу мені не дадуть, хіба що скоро чекати новий процесуальний статус?

Ось так. Не перевірила, на якому місці КВЕД в ЄДР, - отримала кримінальне переслідування. Мабуть, це треба прямо прописати в посадових обов'язках директора фонду. На майбутнє.

Цікаво, що про висновки ревізії ще в липні знав пан Юрій Артеменко, хоча акт підписаний 17.08.2021. Про це він прямо написав у своїй відповіді моєму адвокатові, адже таку інформацію йому повідомили аудитори ДАСУ (звісно, імен та прізвищ не пам'ятає). І в той же день нам відповіла ДАСУ: знати не знають, звідки така інформація у пана Артеменка.

Це тільки початок великого і затяжного протистояння, бо я не здамся тільки через те, що в когось плани не виконуються і треба ж когось покарати.

Скажу вам більше, якби мені три роки тому сказали, що мене чекатиме, я б все одно не відступила, бо знаю, чого вартували ці три роки для нашої країни, і на чиєму боці правда.

Джерело

Про авторку: Юлія Федів, перша виконавча директора державного Українського культурного фонду.

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.