"Його творчiсть – цiла епоха": помер український співак та педагог Михайло Сливоцький

Сьогодні, 25 квітня, в Івано-Франківську відійшов у засвіти спiвак, педагог, заслужений діяч мистецтв України Михайло Сливоцький

Про це повідомили насторінці кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, передає "Еспресо.Захід".

"Сьогодні перестало битися серце нашого "прикарпатського соловейка" Михайла Сливоцького – відомого співака, педагога, заслуженого працівника культури України (1976), заслуженого діяча мистецтв України (1995), професора Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника", – йдеться у повідомленні.

Артист народився 1 жовтня 1944 року у Калуші. Закінчив музичний відділ Коломийського педагогічного училища та музичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту імені Василя Стефаника. З 1973 року Михайло Сливоцький працював у Прикарпатському виші. З 1997 року був професором кафедри музики і хореографії, з 2002 — завідував кафедрою співів та диригування в Інституті мистецтв.

Співак був лауреатом та дипломантом конкурсів аматорського мистецтва України, фестивалів художньої творчості, а також одним з організаторів Всеукраїнського конкурсу хорової музики імені Дениса Січинського, Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів імені Іри Маланюк, очолював журі міжнародних, обласних та міських фестивалів солістів-виконавців. Впродовж 12 років Михайло Сливоцький очолював обласний осередок Всеукраїнської музичної спілки, був членом Конгресу української інтелегенції.

Нагороджений почесною грамотою президiї Верховної Ради України (1989), грамотами МКМУ, Бiлорусi, нагрудними знаками. У його творчому та науковому доробку: 2 грам-платiвки, 5 музичних фiльмiв, зокрема, "Спiвають гори" (1988), фондовi записи в Києвi, Львовi, Чернiвцях, Івано-Франківську та за межами України, СД-диск "З піснею у серці" (2009); близько 20 наукових і науково-педагогічних праць.

"Його виконавськiй манерi було притаманне глибоке проникнення у пiсенний твiр, тонке розумiння поетичної i муз. мови, м’який лiризм i щира задушевнiсть. Його творчiсть – цiла епоха у духовному життi України. Представляв неодноразово українську пiсню за кордоном", – зазначили колеги Сливоцького.