Як збільшити свою фізичну активність, не витрачаючись на абонемент у фітнес-клуб. Поради МОЗ

Майже 5 мільйонам смертей на рік можна було б запобігти, якби люди були більш активними. Малорухомий спосіб життя – один з основних чинників, що підвищує ризик смертності від неінфекційних захворювань. У недостатньо активних людей ризик померти на 20–30% більший, ніж у достатньо активних. Втім, навіть мінімальна фізична активність корисна для здоров’я

У день фізкультури та спорту у Міністерстві охорони здоров'я України вирішило нагадати про важливість рухової активності та скільки її має бути, щоб зберегти оптимальну фізичну форму, передає "Еспресо.Захід".

Щоб зменшити ризик серцевих захворювань та гострого порушення мозкового кровообігу, достатньо лише 1-2 тренувань на тиждень. Однак фізично активним треба бути щодня — і дорослим, і дітям. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожна четверта доросла людина у світі та 8 підлітків із 10 не дотримуються рекомендацій щодо рівня фізичної активності.

Чим корисний рух:

Як виміряти рівень своєї фізичної активності

Щоб зрозуміти, наскільки ви активні, потрібно обрахувати загальну кількість хвилин помірної або інтенсивної фізичної активності на тиждень. Вправи помірної інтенсивності – це дії, під час виконання яких ви спалюєте від 3,5 до 7 ккал на хвилину. При інтенсивних навантаженнях "згорає" понад 7 ккал на хвилину.

Який рівень фізичної активності вважається оптимальним

Для дорослих – щонайменше 150 хвилин помірної фізичної активності або 75 хвилин інтенсивної на тиждень. Для дітей віком від 6 років – 420 хвилин і більше.

Якщо потрібно повернутися до фізичної активності після тривалої перерви (хвороби, операції тощо), у МОЗ радять проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем. Він визначить, чи запланована активність та її інтенсивність відповідають вашій фізичній кондиції.

Тим, хто веде малорухливий спосіб життя, фахівці рекомендують додати щонайменше годину фізичних активностей на день. Почати можна з простого: прогулянок на свіжому повітрі й ранкової зарядки. Замість ліфта — користуватися сходами тощо.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.