Як запідозрити, що близька людина може накласти на себе руки. Пояснюють у МОЗ

За даними ВООЗ, кожні 40 секунд одна людина у світі позбавляє себе життя і кожні 2 секунди одна людина здійснює спробу самогубства. Щороку суїцид здійснює понад 800 тисяч людей. Це друга найпоширеніша причина смерті серед молоді віком від 15 до 29 років

За офіційними даними, в Україні впродовж 2021 року зареєстрували 5 914 самогубств (87% – чоловіки, 13% – жінки). З кожним роком кількість охочих добровільно розпрощатися з життям зменшується, однак серед дітей ця цифра, навпаки, зростає. Як розпізнати суїцидальну поведінку та допомогти такій людині, розповіли у Міністерстві охорони здоров'я України, передає "Еспресо.Захід".

Фактори, які посилюють суїцидальні думки

Зміни в поведінці людини, які повинні насторожити її оточення

Якщо є підозра, що близька людина може накласти на себе руки, у МОЗ радять:

"Якщо ви вважаєте, що існує пряма загроза життю, діяти потрібно негайно, – підкреслюють у відомстві. – До надзвичайних ситуацій з психічним здоров'ям треба ставитися так само серйозно, як і до невідкладних станів, що стосуються фізичного стану".

Куди звертатися

Якщо є пряма загроза здоров'ю та життю людини, необхідно телефонувати за номером 103.

За номером 7333 працює цілодобова гаряча лінія з попередження суїцидів та психологічної підтримки для ветеранів Lifeline Ukraine.

За номером 0 800 501 701 – Всеукраїнський телефон довіри.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.