Як отримати пенсію з втрати годувальника родичам зниклих безвісти
Члени сімей зниклих безвісти військових та цивільних мають право на пенсію з втрати годувальника. Як її отримати
Якщо військовий вважається зниклим безвісти, його діти, а також інші члени родини, які були на його утриманні, мають право на пенсію з втрати годувальника. При цьому для призначення такої пенсії не враховують, чи був у зниклого страховий стаж. Про це розповіла "Еспресо.Захід" начальниця управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг ГУ ПФУ у Львівській області Наталія Гайдар.
Які документи потрібні для призначення пенсії з втрати годувальника
Аби отримати пенсію з втрати годувальника, особі, яка претендує на такі виплати, треба звертатися до Пенсійного фонду з заявою, паспортом, ідентифікаційним кодом та документом, який підтверджує родинні зв’язки з годувальником.
"Єдина особливість призначення такої пенсії для членів сім’ї зниклого безвісти за особливих обставин – треба мати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки Єдиний реєстр осіб зниклих безвісти за особливих обставин поки що не функціонує повноцінно. Право на призначення пенсії виникає через місяць з дня внесення відомостей в реєстр про безвісти зникнення особи, – каже Наталія Гайдар. – Особливість у тому, що у реєстрі мають бути вказані особливі обставини зникнення. Наприклад, що особа зникла безвісти, перебуваючи на військовій службі чи у районі ведення бойових дій. Зрештою, це може бути і цивільна особа, що зникла на окупованій території чи зоні бойових дій"
Тобто навіть якщо людина не є військовослужбовцем, але зникла у зоні бойових дій, то члени його родини мають право на пенсію з втрати годувальника.
Хто має право на пенсію з втрати годувальника
Право на пенсію з втрати годувальника мають неповнолітні діти (в тому числі усиновлені). За словами Наталії Гайдар, таку пенсію може отримати також дружина, якщо вона не працює і здійснює догляд за дитиною до восьми років, або якщо вона є особою з інвалідністю. Тобто якщо дитині ще немає восьми років, а дружина не працює, то пенсію можна оформити і на дитину (дітей), і на дружину. Якщо ж дружина працює, то лише на дитину (дітей).
Окрім того, пенсію з втрати готувальника можуть отримати інші члени сім’ї зниклої безвісти особи, якщо вони є непрацездатними і перебували на його утриманні.
Який розмір пенсії з втрати годувальника
Розмір пенсії з втрати годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.
Дітям-сиротам пенсія призначається виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.
Пенсія з втрати годувальника члем сім’ї військовослужбовців залежить від розміру грошового забезпечення, яке отримував військовий.
Фото: Пенсійний фонд України
З 1 грудня 2022 року мінімальний розмір пенсії з втрати годувальника сім’ям військовослужбовців – 4 186 грн.
Як довго виплачуватимуть пенсію з втрати годувальника родичам зниклих безвісти
Пенсію виплачуватимуть увесь період, поки особа вважається зниклою безвісти за особливих обставин. Після внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відмітки про встановлення місцеперебування, місця поховання чи місцезнаходження останків особи, зниклої безвісти або зниклої безвісти за особливих обставин, виплати припиняються.
Якщо особу, яка вважалась зниклою безвісти, визнають померлою, непрацездатні члени сім’ї мають право на призначення пенсії з втрати годувальника на загальних підставах.
- Актуальне
- Важливе