Як діяти у разі хімічної атаки зарином

Російські окупанти в містах, де не можуть прорвати оборону, можуть використовувати хімічну зброю з нервовою паралітичною дією - зарин.

Центр протидії дезінформації з посиланням на дані волонтерів InformNapalm повідомляє, що кожного дня з’являється дедалі більше підтверджень намірів РФ застосувати отруйні речовини проти України, передає "Еспресо.Захід".

"Спеціалісти з InformNapalm повідомляють про можливе використання зарину (з військовою метою його застосовують як бойову отруйну речовину нервово-паралітичної дії) у тих містах, де окупанти не можуть прорвати оборону", – йдеться в повідомленні.

Факти від розвідки InformNapalm такі: 17 березня офіцери РФ, які воюють в Україні, отримують ін’єкцію Pralidoxime (антидот фосфороорганічних сполук); 20 березня командний склад ЗС РФ отримав ампули з атропіном (антидот при хімотруєннях).


Що таке зарин

Зарин — органічна сполука, ізопропіловий етер метилфлуорофосфонової кислоти. За звичайних умов є безбарвною рідиною без смаку і запаху, надзвичайно токсичною. З військовою метою його застосовують як бойову отруйну речовину нервово-паралітичної дії. Ця хімічна зброя була неодноразово використана проти мирного населення під час війни у Сирії режимом Башара Асада, який активно підтримує росія.

Як зарин потрапляє в організм людини

Основні симптоми отруєння зарином

Навіть мікроскопічна крапля зарину, яка потрапить на шкіру, може спричинити пітливість та посмикування м'язів в місці, де відбувся контакт. Якщо людина зазнала високих доз зарину, це може спричинити: втрату свідомості, конвульсії, параліч і навіть зупинку дихання.

Як діяти у випадку отруєння зарином

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.