Волонтери виконують функцію психологів на деокупованих територіях, – Артем Фисун

Саме волонтери одними з перших бачать наслідки окупації на звільнених територіях

Про це Артем Фисун розповів у програмі "Війна і волонтери" журналістці "Еспресо.Захід" Христині Парубій.

"Людям потрібна психологічна допомога на звільнених територіях. Навіть мені потрібен час, щоб оговтатися після відвідин, – каже Артем Фисун. – Волонтери мають потужну зброю на деокупованих територіях, адже громадські активісти, які їздять туди та привозять гуманітарну допомогу, виконують функцію психологів. Ми вислуховуємо бабусь, а потім спокійно, погладивши по спині, кажемо: давайте ми привеземо у ваш район гуманітарку, щоб вам було легше, щоб ви не ходили далеко. Волонтерський рух – потужна зброя. Ми – як надія, яка приносить допомогу".

Уявіть бабусю, яка все життя забирала на хатинку, а тепер її нема

За словами Артема, волонтери першими беруть на себе психологічний удар.

"В Ізюмі я зупинився біля статного попа у чорній рясі. І запитав, де масове захоронення людей. Він мені відповів, що не знає і не чув, – розповідає волонтер. – Це один з показників, як московські попи в рясах ставляться до людей. Вони закривають очі на ті злочини, які Росія коїть в Україні й на той геноцид, який вона влаштовує. Тому зараз волонтери виконують дуже важливу роль на звільнених територіях. Тому що вони перші, хто бачить розруху та покалічені долі, які залишила після себе Російська Федерація. Уявіть, людина все життя збирала гроші на хатинку собі, думала, що на пенсії собі спокійно поживе, купить корову чи козу. А тут усе заміноване, сіна нема де взяти. Люди мають дуже глибокий відчай. Тому надзвичайно важливо допомагати всім службам України, які зараз заходять, розміновують, ведуть світло. Тобто відновлюють нормальне людське життя в населених пунктах, які пережили російську окупацію".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.