Журналісти знайшли у російському батальйоні військового з Хмельниччини, якого вважали зниклим безвісти
Військовий з Хмельниччини Роман Смолянюк, який вважався зниклим безвісти, нині воює у складі російського батальйону імені Максима Кривоноса
Про це стало відомо з розслідування журналістів "Суспільного".
У лютому 2025 року українське Державне бюро розслідувань оголосило Роману Смолянюку підозру в колабораційній діяльності. У матеріалах справи вказано, що він родом з Ізяславського району на Хмельниччині, тоді як російська пропаганда називає його уродженцем Чернігівщини.

Роман Смолянюк
Як пише "Суспільне", Смолянюк проходив службу в Національній гвардії з 15 липня 2023 року. Уже в серпні його визнали зниклим безвісти. Як з’ясувало слідство, військовослужбовця утримували у Суходільській колонії на окупованій Луганщині. Там представники російських спецслужб запропонували йому перейти на їхній бік. За матеріалами ДБР, він добровільно погодився і приєднався до батальйону імені Кривоноса.
У вересні 2024 року Смолянюк записав відео, де заявив, що незадоволений діями української влади та не бажає за неї воювати. Його позивний — Борзий. На відео з тренувань підрозділу він неодноразово з’являвся на офіційних каналах батальйону.
Батальйон імені Максима Кривоноса
Підрозділ створили влітку 2023 року у складі так званого російського добровольчого корпусу Міністерства оборони РФ. Основу батальйону склали колишні українські військові, яких росіяни захопили у полон та згодом залучили до служби — добровільно або під тиском.
- На Львівщині раптово помер захисник Руслан Мамедов, який у червні повернувся з російського полону.
- Актуальне
- Важливе