Так звані весільні дрони можуть знищити танк або групу окупантів, – нацгвардієць Євген Міклушка
Аби досягнути відмінних результатів на полі бою, потрібне передусім розуміння, які саме дрони потрібні на певній ділянці фронту. Адже безпілотники виправдали себе на війні більш, аніж достатньо, коли був дефіцит артилерійських боєприпасів
Про це у ефірі Еспресо розповів пілот БПЛА Національної гвардії України Євген Міклушка.
"Дрони настільки ж важливі, як і артилерія і піхота. Але важливим є, власне, цілий комплекс заходів, він може давати результат. Якщо це все буде автономно, без взаємодії, то результату не буде. На щастя, у нас, як на мене, доволі непогана комунікація, принаймні вже на 3-му році війни. Є взаємодія підрозділів. Підрозділи БПЛА – це крило, яке здійснює розвідку і виявляє, а підрозділи підтримки – чи то міномети, чи артилерія, екіпажі БПЛА – вже вражають цілі. Військові мають розуміння де і на якій ділянці потрібні ті чи інші засоби ураження. Тоді можна досягати хороших результатів", – розповів воїн.
Як він пояснив, зараз для ЗСУ основним противником є РЕБи, адже Росія – одна з лідерів у цій галузі і є на крок попереду від більшості великих країн у засобах радіоелектронної розвідки. Метод боротьби, каже Міклушка, доволі простий – нівелювати їхню перевагу за рахунок свого РЕБу.
"Ще один момент – нищити місця дислокації "ребістів" противника. Знаю приклади, коли потужні засоби радіоелектронної боротьби нищила наша львівська 103 бригада ТРО, інші бригади мали такий досвід. Зазначу, що наші дрони більш, аніж виправдали себе, коли був дефіцит артилерійських боєприпасів", – наголосив він.
Використовуємо цивільну техніку, яка за своїм походженням не передбачена для військових цілей
Військовий не впевнений, що FPV-дрони зможуть якимось чином замінити артилерію, але свою роботу вони виконують на всі сто відсотків.
"Уявіть собі, навіть невеличкий дрон за 500 доларів може спопелити ворожий танк, вбити групу піхоти і завдати шалених збитків. Ці безпілотники є доволі універсальними. Зараз ми продовжуємо використовувати цивільну техніку, яка за своїм походженням не передбачена для військових цілей. От, для прикладу, звичайний мавік, про який усі чули – це і є цивільна техніка, яку ми, як журналісти, використовували для зйомок ще до початку повномасштабної війни. Спершу їх називали – "весільні дрони". Це та техніка, яка у вмілих руках виконує бойові завдання.", – пояснив Євген Міклушка.
За словами військового, FPV-дрони не придумували навмисне, аби вражати військову техніку чи особовий склад. Їх застосовували з метою спорту, розваги, знімання відео, але точно не з військовою метою.
"Біда нас змусила апгрейдити цивільну техніку під свої військові потреби", - додав він.
- Як ми писали раніше, постачальник дронів для ЗСУ Михайло Різель розповів, які БПЛА на нині мають найбільший попит на фронті, та як представники ОТГ можуть долучитись до допомоги ЗСУ, купивши потрібні квадрокоптери
- Актуальне
- Важливе