Вийшов фільм "Революція гідності і цінностей: як Євромайдан змінив Україну"
Сьогодні, 26 жовтня, вийшла заключна серія історичного проєкту "10 Днів незалежності України". У ній розповідається про те, звідки росте коріння Революції Гідності, як вона змінила країну і яке значення має для нашої держави.
Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху, передає "Еспресо.Захід".
Студентський виступ за європейські цінності перетворився на революцію, яка триває останні 7,5 років. І Євромайдан став лише початком цієї революції.
Переломним моментом протестів на Майдані стала ніч на 11 грудня 2013 року. Це була перша масштабна спроба силового розгону Євромайдану. Штурм тривав близько 5 годин. На ранок "майданівцям" вдалося повністю витіснити спецпризначенців "беркуту" і бійців внутрішніх військ за периметр Майдану. Тоді в=атаку вдалося відбити без жертв.
"Починалося все, як доволі весела пригода. Хоча причини, що спонукали вийти на протест, були зовсім невтішними. 21 листопада 2013 року — у річницю Помаранчевої Революції — уряд Азарова скасував підписання асоціації з Європейським Союзом. Очевидно, що на користь союзу з Росією", — розповідає історик Володимир В’ятрович
Згодом ці протести увійдуть в історію під назвою "Революція Гідності". На Майдані 2013-2014 років українська незалежність окропилася кров’ю людей, які віддали своє життя за свободу. І, на жаль, євромайданівці не стали останніми жертвами у боротьбі за українську свободу — вона переросла у відкриту війну з Росією.
На думку викладача Києво-Могилянської бізнес-школи Валерія Пекара, ця революція має троїсту природу — економічну, антиколоніальну і ціннісну.
Переглянути попередні серії проєкту можна тут.
Варто зазначити, що проєкт "10 Днів незалежності України" реалізовано Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.
Команда проєкту: Володимир В'ятрович — автор та ведучий, Андрій Сайчук — сценарист, Леся Вакулюк — сценаристка, Яків Любчич — режисер, Михайло Смуток — виконавчий продюсер, Олександр Попенко — оператор, Костянтин Пузанкін — дизайнер, Олександр Климань — звукорежисер та композитор, Юлія Білоус та Катерина Бєслік — стиль, Кіра Лєтова та Олександра Корченкова — грим, Тетяна Колісник — редакторка соціальних мереж, Володимир Бірчак та Олеся Ісаюк — наукові консультанти, Микола Попелуха — редактор архіву, Ігор Малахов, режисер архіву, Ярина Ясиневич — продюсерка, Лідія Тополевська — фінансистка, Анна Олійник — директорка, Дмитро Гузій — юридична підтримка.
- Актуальне
- Важливе