Виплати за поранення: за яких умов військовий отримує "бойові" 100 тис. грн
Поранення в бойових діях є невіддільною частиною військової служби. Законодавство України передбачає виплати військовослужбовцям у разі поранення під час війни
У разі поранення за військовослужбовцем зберігається грошове забезпечення за останньою посадою, яку він займав на період лікування. Наразі цей термін не може перевищувати 12 місяців поспіль. "Еспресо.Захід" розповість детальніше.
Терміни лікування
Сюди входять періоди госпіталізації в госпіталях і клініках, а також відпустки для лікування. Зазвичай цей період триває кілька місяців. Якщо потрібне більш тривале лікування, протягом чотирьох місяців від початку лікування має бути скликана Військова комісія з розгляду питань придатності до військової служби. На підставі цього рішення виплата грошової допомоги буде продовжена.
Як радять в Армія.Info, варто підтримувати зв'язок зі своїм безпосереднім командиром і повідомляти про будь-які зміни під час лікування або під час перебування у відпустці за станом здоров'я.
Важливо! Якщо лікування проводиться в іншій країні, то тривалість медичних послуг, наданих в іноземній медичній установі, вважається безперервним перебуванням на лікуванні, включно з часом у дорозі з однієї медичної установи в іншу та часом очікування між запланованими етапами лікування, реабілітації та протезування. Якщо потрібні огляди для визначення необхідності подальшого довгострокового догляду, вони можуть бути проведені дистанційно.
За яких умов поранений військовий отримує "бойові" виплати
Ця виплата, 100 тис. грн, входить до списку додаткових компенсацій. В армії її часто називають "бойовою". Її також виплачують пораненим солдатам.
Коли виплачують:
- Під час лікування в госпіталі (у тому числі за кордоном).
- Під час медичної відпустки в разі серйозного поранення.
Важливо! Підставою для виплати є підтвердження обставин травми (поранення, контузії або ампутації), так звана форма 5. У ній також має бути зазначено, що поранення пов'язане із захистом Батьківщини. Якщо в довідці такої вказівки немає, то, найімовірніше, виплату не буде здійснено.
У довідці також має бути зазначено, що військовослужбовець був у засобах індивідуального захисту, не скоював злочинів, не намагався заподіяти собі тілесні ушкодження й не перебував у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Усе перераховане вище є підставою для відмови у виплаті додаткової компенсації.
Що робити, якщо винагороду не виплатили
Якщо ви отримали поранення, але вам не виплатили додаткову винагороду, необхідно написати рапорт своєму командиру, щоб його внесли до наказу про виплату додаткової винагороди, і додати копію довідки про поранення. Якщо вам відмовили у виплаті й ви вважаєте це незаконним, можна звернутися на гарячу лінію Міноборони або до адвоката. Згідно із судовою практикою, за військовослужбовцем зберігається право на всі гарантовані виплати в принципі, якщо на те є підстави.
Важливо! Військовослужбовці, які дістали поранення під час війни, можуть звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) або до Міністерства соціального захисту населення для отримання належних їм допомог і пільг (що переважно робить сама військова частина, у якій служить поранений). Документи, необхідні для отримання виплат, включають медичну довідку про поранення, довідку про проходження військової служби та інші документи, що підтверджують статус військовослужбовця і факт його поранення під час війни.
- Актуальне
- Важливе