![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Уродженець Львівщини став "правою рукою" нового гауляйтера Нової Каховки, – розслідування
Заступником нового голови окупаційної адміністрації Нової Каховки на Херсонщині Віталія Гури став підприємець Мар’ян Жолубак
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, передає "Еспресо.Захід".
За інформацією джерел ЦЖР, Мар’ян Жолубак є досить відомим не тільки у Новій Каховці, а й у сусідньому місті Каховка.
Він народився 24 квітня 1965 року в селі Воютичі Самбірського району Львівської області. Навчався в Києві. Після закінчення навчання переїхав до міста Нова Каховка, де працював на заводі "Таврія".
Свій бізнес Мар’ян Жолубак почав з продажу "лівого" коньяку. На початку 2000-х років разом із ще одним місцевим підприємцем Сергієм Леліковим викупили магазин "Астрон" у центрі Каховки і створили однойменне товариство з обмеженою відповідальністю. Згодом вони також заснували ТОВ "Голф" у Севастополі. У 2008 році Жолубак заснував ТОВ "Альянс продукт".
У 2014 році він мав у Новій Каховці декілька магазинів, у тому числі в торговельному центрі в мікрорайоні "Сокіл", склади і два розкішні житлові будинки з басейном на Фіоленті поблизу міста Севастополь.
Після анексії Криму Жолубак переїхав на півострів та у 2015 році отримав російський паспорт.
Незадовго до повномасштабного вторгнення він відкрив кондитерський цех і мережу фірмових магазинів під зареєстрованою на Сергія Лелікова торговою маркою "Країна солодощів".
Навесні 2022 року Жолубак повернувся до окупованої Нової Каховки та почав активно співпрацювати з окупаційної владою.
"Новина про це шокувала всіх моїх друзів і знайомих. Вони дивуються – як уродженець Львівської області виявився таким запеклим любителем "русского мира". Але мене це не дивує. Адже Мар’яна завжди цікавили лише гроші. Заради них він міг продати душу дияволу і встромити ніж у спину будь-кому, навіть своїй рідній людині", – зазначила колишня дружина Олеся Жолубак.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)