Ситуація на Бурштинській ТЕС критична, – мер Андрієшин
За словами голови Бурштинської громади Василя Андрієшина, ситуація на Бурштинській ТЕС із обладнанням та із самою будівлею наразі критична
Про це він сказав під час позачергових зборів голів громад Прикарпаття, повідомляє місцеве видання "Галка", передає "Еспресо.Захід".
"Минулого року було два “прильоти”, які пошкодили дах будівлі, а зараз таких "прильотів" більше, ніж десять. Торік ми виконували роботи з відновлення пів року, а зараз даху Бурштинської ТЕС фактично немає. І я маю великі сумніви, що ТЕС взимку запрацює, бо дах і стіни не вдасться відновити, – пояснює Андрієшин. – Якщо будуть морози, то все замерзне. Торік, коли було мінус десять, ми розігрівали обладнання факелами, але тоді була зруйновані лише половина даху. А як буде цього року, коли руйнування значні…"
Він також говорить про те, що до зими у Бурштині необхідно збудувати дві котельні для міста – для житла, а ще чотири котельні для садків та шкіл. Міністерство інфраструктури пообіцяло надати для освітніх закладів твердопаливні котельні та зараз працює над цим. Окрім того, у громаді мають встановити одну генераційну установку, щоб забезпечити електрикою лікарню та котельні.
За словами Андрієшина, Бурштинська ТЕС зараз не платить екологічний податок – через ситуацію після обстрілів.
"За перший квартал вони розтермінували виплати, а це близько 18 мільйонів. А загалом ми недоотримаємо 80 мільйонів гривень екологічного податку. Є захищені статті бюджету, але готуватися до опалювального сезону у нас немає можливості", – додає він.
Обстріли Бурштинської ТЕС
Від початку повномасштабного вторгнення Бурштинська ТЕС понад 5 разів зазнавала обстрілів зі сторони російських окупантів. Зокрема, 8 травня, РФ поцілила в енергетичний об'єкт на Франківщині. Тоді на місці удару сталася пожежа, яку ліквідовували 105 рятувальників та 36 одиниць техніки.
Після цього міський голова Василь Андрієшин зазначив, що, найімовірніше, Бурштинська ТЕС взимку працювати не буде. Тому громаді потрібні модульні котельні, а не це треба додаткові гроші – 15 млн грн.
- Актуальне
- Важливе