Чи можуть мобілізувати цілу сім'ю: роз'яснення
В Україні триває мобілізаційний процес і воєнний стан. Відповідно, всіх військовозобов'язаних можуть мобілізувати на захист країни, навіть якщо це члени однієї сім'ї
Детальніше про це розповість "Еспресо.Захід".
Згідно з законом, мобілізації можуть підлягати всі члени родини — чоловік, дружина, повнолітні діти. У разі, якщо всі члени родини підлягають мобілізації, їх можуть одночасно призвати на військову службу.
Виняток з правил: у яких випадках член сім'ї може не мобілізовуватися
Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки й оборони в умовах воєнного стану, не підлягають мобілізації.
До близьких родичів належать:
- чоловік;
- дружина;
- син;
- донька;
- батько;
- мати;
- дідусь;
- бабуся;
- рідний брат або сестра (повнорідні та неповнорідні).
Отже, якщо родич загинув чи зник безвісти на війні, його близьких родичів не мобілізовуватимуть.
Згідно зі статтею 2 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", також не підлягають мобілізації жінки та чоловіки, які мають неповнолітніх дітей або чоловіка (дружину), що проходить військову службу за одним із видів військової служби.
Таким чином, якщо в родині є неповнолітні діти, мобілізація може стосуватися, наприклад, чоловіка, але не дружини.
"Якщо в сім'ї є неповнолітні діти, то чоловіка можуть мобілізувати, а вже дружину – ні! Але якщо всі діти повнолітні, то можуть забрати й чоловіка, і дружину, і повнолітніх дітей. Тобто всю сім'ю", - уточнив адвокат Ростислав Кравець.
- До слова, Рада ухвалила законопроєкт про відстрочку тим, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти
- Актуальне
- Важливе