Виправну колонію на Хуторівці купили фірми з орбіти Садового

На території колишньої в'язниці можуть збудувати ІТ-квартал.

Львівська виправна колонія №48 стала першою в'язницею в Україні, яку приватизували. Міністр юстиції Денис Малюська назвав основний лот – окреме майно колонії за адресою Хуторівка, 2 – мрією забудовника. І хоча "майно" – суцільні руїни, йдеться насамперед про земельну ділянку 10,7 га. А земелька у Львові – на вагу золота. Однак ціна 377,5 млн  мільйона, яку запропонував переможець  торгів, здивувала  навіть керівництво Фонду держмайна. То хто ж насправді купив виправну колонію?

У коментарі "Еспресо.Захід" після завершення аукціону керівник Фонду держмайна у Львівській області Владислав Калинець зауважив, що, судячи з перебігу аукціону, покупців було два-три, хоча учасників  було семеро. Тобто один реальний покупець реєстрував двох-трьох учасників.

Переможцем торгів стало ТзОВ "Девелопмент інжиніринг сервіс", яке ще на етапі початкових заявок запропонувала 376,04 млн грн, хоча стартова ціна була  132,67 грн грн. Ця ставка більш як вдвічі перевищувала пропозиції інших учасників. У результаті "Девелопмент інжиніринг сервіс" підвищила початкову ставку всього на 1,01 млн, придбавши Львівську виправну колонію за 377,5 млн гривень. Це рекордна ціна на приватизаційному аукціоні для Львівської області та друга за величиною в Україні.

Цікаво, що таку велику ставку запропонувала компанія, статутний капітал якої за даними YouControl, всього 1000 грн. Засновником і бенефіціаром її є Зубик Тарас Петрович (не Володимирович, бо дехто думав, що це син ексдепутата Володимира Зубика). 

Тарас Петрович також вказаний бенефіціаром ще двох аграрних компаній "Свійська птиця" та "Агро-органік-інвест", зареєстрованих у селі Колодниця Стрийського району, а також засновником ще трьох  будівельних компаній – "Каскадбуд", "Бібуд" і "Львівський проектний інститут". При цьому у базі даних YouControl, є дані про судову справу Залізничного районного суду Львова: "Львівводоканал" намагається змусити Зубика Тараса Петровича сплатити борг за водопостачання та водовідведення. Звичайно, є невеличкий шанс, що у Львові є ще один Зубик Тарас Петрович, який не має чим сплатити за воду...

До слова, "Девелопмент інжиніринг сервіс", "Бібуд" та "Львівський проектний інститут"  зареєстровані за адресою м. Львів, вулиця Володимира Великого, 52. За цією ж адресою розташований офіс ІТ-компанії SoftServe.

Утім, спільний офісний центр – не єдине, що пов'язує Тараса Зубика з SoftServe. Бенефіціаром "Львівського проєктного інституту вказаний" співзасновник SoftServe Тарас Кицмей. До речі, Тарас Кицмей та інші співзасновники компанії увійшли до рейтингу топ-100 найбагатших людей України за підсумками 2020 року за версією журналу НВ та Dragon Capital. Тож цілком ймовірно, що на території колишньої колонії будуть офісні центри та житло для айтішників. Така собі "силіконова долина" на львівський лад.

До речі, київський готель "Дніпро" – єдиний лот, який  пішов з молотка дорожче, ніж Львівська виправна колонія, також купили айтішники. Його планують перетворити на перший у світі готель, повністю призначений для кіберспортивних подій.

Компанія SoftServe активно співпрацює з Львівською міською радою, відтак отримати усі потрібні дозволи на нове будівництво не буде проблемою. Зокрема, компанія має дочірнє підприємство "Софтсерв-Муніципальні технології", яке надає послуги комунальним підприємствам.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку