Винні підрядники чи чиновники? Кого притягнуть до відповідальності за провал е-квитка у Львові

У Львові епопея з запровадженням автоматизованої системи обліку оплати проїзду в громадському транспорті досі триває і обростає новими історіями та обопільними звинуваченнями, як зі сторони підрядних організацій, які займаються е-квитком, так і з сторони чиновників, які за нього відповідають

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило, під чиїм управлінням зараз перебуває система е-квитка у Львові, на своїй сторінці у Фейсбук відкинув звинувачення, які лунають на його адресу та ЛКП "Львівавтодор", структуру, що безпосередньо відповідає за е-квиток.

"Електронний квиток у Львові впроваджується не 10 років і навіть не 5. Тендер провели у 2019 році. Угоду з підрядниками підписали у 2020 році. Термін реалізації проєкту - 2 роки. На кінець 2021 року у більшості громадського транспорту було встановлено валідатори. Система готувалась до запуску. Але почалось повномасштабне вторгнення. Це форс-мажор став однією з причин затримки повноцінного впровадження електронного квитка. Але не єдиною", - каже Забарило

Також за його словами, компанія-підрядник Аствелл Софт не виконала своїх зобов’язань.  

"Їхнім обов’язком було налаштувати систему взаємодії між усіма компонентами проєкту та надати нам доступ. За поданням Львівавтодору відкрито кримінальне провадження на недобросовісного підрядника. Зараз триває досудове розслідування. Тому наразі, не можемо надати більше інформації.  Цікаво, що проблеми із цим підрядником маємо не тільки ми. Ось, наприклад, Антимонопольний комітет на днях оштрафував ТОВ "АСТВЕЛЛ СОФТ" на 200 тисяч гривень за факт змови під час підготовки та участі у кількох процедурах публічних закупівель", - написав Забарило і додав, що електронний квиток у Львові запрацює "ми готуємо тендер, щоб знайти нового підрядника, який виправить помилки".

У коментарях під цим постом розгорілася жвава дискусія на тему, хто насправді винен у затягуванні проєкту і має нести відповідальність?

Голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич написав, що Олег Забарило на всіх комісіях особисто звинувачував чеських підрядників з Мікроелектроніки, а саме їх не перебування в Україні через війну.

"Про інші проблеми ви ані слова не казали, а зараз виявилося є інші проблеми – всі комісії є в ютубі на сайті ЛМР", - додав Зінкевич.

Ексчиновник ЛМР, який відповідав за транспорт та дороги у Львові Андрій Білий висловив претензії про те, що вже майже рік все обладнання е-квитка стоїть на транспорті і залишалось завершити налаштування і включити. "Як це можна було завалити?", - риторично питається Білий.

"Коли минулого вересня пояснював, що не можна на фінальній стадії ламати команду - робили здивований вигляд, ну, маєте", - додав Білий.

Також він запитав у Забарила, чому керівники різних рівнів обіцяли запуск згідно з планом 13.01.2022 ще в грудні 2021 (за 2-3 тижні до запуску), а потім форс мажор (24.02.2022) став причиною затримки?

"Чому за 9 місяців не провели тендер на надання відповідних послуг, якщо підрядник став причиною затримки?", - питає у коментарях під постом Забарила Білий, не розуміючи, чим займалися чиновники весь цей час.

Читайте тоакж: Якби Садовий і Білий не втручалися, е-квиток уже працював би, – Сергій Журбенко

Ще один екскерівник по запровадженню е-квитка у Львові Сергій Журбенко, якого у червні 2020 року зі скандалом звільнили з посади, у коментарях написав, що Олег Забарило вводить в оману мешканців Львова.

"У договорі і в тендерних вимогах було прописано, що термін реалізації проєкту не більше 18 місяців. Тобто все повинно було повноцінно працювати у листопаді 2021. Тому ваші стогни про війну не доречні. По-друге, компанія Аствелл софт є нікому не потрібною прокладкою, функції якої насправді повинні були виконати Львівавтодор, Мікроелектроніка та хмарний провайдер. Її наявність чи відсутність є абсолютно некритичною. По-третє, досудове розслідування триває не по компанії Аствелл софт, а стосовно колишніх працівників самого Львівавтодору, якими бодро керував той самий Власюк. Це ж стало традицією Львівавтодору програвати суди звільненим працівникам, а потім мститися їм сфабрикованими розслідуваннями", - висловив свою позицію Журбенко.

Популярний львівський журналіст Олег Радик радикально підсумував у коментарях під постом Забарила, мовляв, коли того звільнять, тоді почнеться новий відлік і Олег Збарило піде в блогери, натякаючи на ситуацію, яка сталася з Андрієм Білим рік тому.

"Не буде ніякого е-квитка. Бо є кеш. Проста правда. І руки з одного місця", - написав Радик.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.