"Вільна": у Львові діє особливий простір для жінок і дівчат
У Львові діє простір "Вільна", де жінки та дівчата, що опинились у складних життєвих обставинах, можуть відвідувати безкоштовні тренінги, майстер-класи чи просто спілкувати за горнятком чаю
У Львові на вулиці Січових Стрільців, 7 працює "Вільна – дружній до жінок та дівчат простір". Тут жінки та дівчатка з 13 років, які перебувають у складних життєвих обставинах, можуть безкоштовно відвідувати різноманітні активності, зокрема мотиваційні тренінги, лекції, майстер-класи, заняття спортом, лікувальною фізкультурою, танцями, йогою, чи просто поспілкуватись за горнятком чаю, чи переглядаючи цікавий фільм.
"Наша робота спрямована на те, аби жінки та дівчатка, особливо ті, котрі втратили домівку через війну чи опинилися в інших складних життєвих обставинах, знайшли для себе дружній простір, де вони зможуть відпочити та перезавантажитися, – каже координаторка простору "Вільна" у Львові Ірина Волошин. – Для більшості таких жінок, дуже важливо просто мати таке місце, де можна прийти і спокійно випити чаю, поговорити, де тебе не оцінюють. При цьому ми намагаємось підібрати та запропонувати їм активності, які були б для них корисними чи просто давали позитивні емоції. Наша мета, щоб жінки заново відчули себе в безпеці, в дружньому середовищі, повірили в себе, стали більш впевненими в собі, дбали про своє здоров’я, зовнішній вигляд та душевний стан".
У просторі працюють, адміністраторка, менеджерка, соціальна працівниця та психологиня. Тут можна відвідувати як індивідуальні консультації психологині, так і заняття в групі стабілізації, арт-терапію та заняття з дихальних практик.
"Зазвичай, жінки найбільше люблять творчі заняття, на яких вони щось створюють руками, а також "розмовний клуб" з вивчення англійської, – каже Ірина Волошин. – Окрім того, до нас долучились фахові спеціалісти: засновниця Західноукраїнського центру коучингу та розвитку особистості Ірина Плахтій, сертифікований тренер з кросфіту і функціонального багатоборства, практикуючий лікар ортопед-травматолог Валерій Харитончик, а також Ярослава Павлюковець – художниця, письменниця, авторка книги "Вільна.Я".
За словами координаторки, у нашому суспільстві не заведено звертатись за допомогою до психологині чи відвідувати подібні простори. Проте, це абсолютно нормальна практика у світі.
"Коли у нас болить зуб, ми ж йдемо до стоматолога? На жаль, ми не звикли лікувати наші душі, коли вони болять, і це біда. Особливо тепер, в час війни, є велика потреба жінок у психологічній підтримці. Війна впливає на емоційний стан кожного, а люди з прифронтових чи окупованих областей, які більше не мають змоги потрапити у свої домівки, особливо потребують підтримки. Зрештою, консультації доброго, фахового, психолога коштують чимало, і жінки у складних обставинах просто не можуть собі дозволити платні приватні консультації, для цього існуємо ми і готові максимально включатися в процес всесторонньої допомоги", – каже Ірина Волошин.
Цей проєкт реалізується за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки USAID у партнерстві з Благодійною організацією "Благодійний фонд "Батерфляй.
Розклад активностей можна знайти на фейсбук-сторінці "Вільна – дружній до жінок та дівчат простір. Львів".
- Актуальне
- Важливе