Відправили бійцям тисячу шашок: на Буковині волонтери виготовляють "захисний" дим для ЗСУ
Коли шашку запалюють, утворюється густий дим, за яким нічого не видно, тому його називають захисним
Про це інформує "Молодий буковинець".
У Новодністровську волонтери виготовляють "захисний дим" для військових. Робить це команда з дев’яти людей. Збирають щодня після роботи з 18:00 і працюють до 21:30-22:00. Не працюють лише у вихідні. Волонтери так працюють вже багато місяців і за цей час передали військовим кілька тисяч окопних свічок та понад тисячу шашок "захисного диму".
"Ми спочатку зі знайомими зібралися і почали робити окопні свічки. Зробили їх дуже багато. Коли настала весна, свічок вже не треба було так багато, але ми вирішили не зупиняти свою роботу. Випадково побачили допис, що наші військові дуже потребують "захисного диму". В інтернеті почали шукати, як його робити, консультувалися з волонтерами з Кривого Рогу, які теж цим займаються. Нам виділили закинуте приміщення на території школи. Ми там прибрали і працюємо щодня", – розповіла волонтерка Наталя Пашкова.
Фото: Молодий буковинець
Наталя зізнається, що не все одразу виходило, але з часом розробили потрібну формулу.
"Для виготовлення захисного диму ми використовуємо цукор і селітру. Спеціальну суміш наші чоловіки закладають у картонні труби. Впродовж тижня робимо 200 шашок. Такого захисного диму наші військові потребують дуже багато. Якщо його купувати, це коштує досить дорого, а якщо робити власноручно – собівартість великої шашки виходить 50 гривень", – пояснює Наталя.
Почали робити "захисний дим" із підручних засобів. Використовували домашню кавомолку, якою перемелюємо цукор.
"Через інтенсивність роботи вона після двох тижнів зламалася. Нам люди принесли ще чотири кавомолки. Вони працювали з весни до кінця літа і теж зламалися. Ми ними перемололи приблизно п’ять мішків цукру – це понад 200 кілограмів. Тому шукали більш професійну кавомолку, щоб вона витримувала потужність і за короткий час ми могли зробити більше. З домашніми кавомолками це не могли зробити, бо вони перегрівалися, доводилося чекати, коли охолонуть. Звернулися через соцмережі, щоб нам допомогли із професійним обладнанням – і таке обладнання подарував благодійник. Тепер будемо робити значно більше шашок", - продовжує Наталя.
Паралельно волонтери виготовляють і окопні свічки для військових.
Військові вже знають про волонтерів з Новодністровська, які роблять "захисний дим", і самі до них звертаються по допомогу.
"Ми вже відправили військовим на фронт тисячу шашок "захисного диму". Військові самі нас знаходять", – каже Наталя.
- Актуальне
- Важливе