Відкриття ринку землі: на Львівщині продали вже шість ділянок

Нотаріуси зобов'язані перевіряти походження коштів, за які купують землю.

У Львівській області  зареєстрували вже шість договорів купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення. Про це "Еспресо.Захід" начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарас Грень. 

"Є поняття нотаріальної таємниці, тому ціну, за якою продали ці ділянки, розголошувати не можемо, – каже Тарас Грень. – Нагадаю, що зараз діють певні обмеження на придбання сільгоспземлі: покупцем може бути лише фізична особа, а придбати можна не більш ніж 100 га.  Але це обмеження не на одну угоду, а на всі угоди однієї особи. Тобто не може бути, що один громадянин придбав десять чи сто ділянок у різних областях, які в сумі перевищують 100 га". 

За словами Тараса Греня, угоди купівлі-продажу землі потребують нотаріального посвідчення. І саме нотаріус має перевірити, чи земельний банк особи не перевищуватиме понад 100 га. До фізичної особи здійснюють перевірку щодо застосування спеціальних економічних  заходів (тобто чи не перебуває особа, що хоче купити землю, у санкційному списку), а також чи не є вона дотична  до  терористичної діяльності. 

З січня 2024 року землю зможуть купувати юридичні особи. Тоді нотаріус, який посвідчує операцію,  зобов'язаний буде встановити кінцевого бенефіціарного власника. 

Читайте також: Золоті гектари: хто користується сільськогосподарськими землями Львівщини

Окрім того, тому, хто зібрався купити земельну ділянку сільськогосподарського призначення, треба бути готовим до того, що перевірятимуть походження коштів. 

"Якщо особа не може підтвердити походження коштів, нотаріус зобов'язаний відмовити у посвідченні договору купівлі-продажу. Тобто це не право, а обов'язок нотаріуса перевірити походження коштів", – каже Тарас Грень.  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку