Відкриття дороги не рівнозначне завершенню реконструкції: що не так з вул. Шевченка

1 червня буде два роки, як у Львові перекрили частину вул. Шевченка для капітального ремонту третьої ділянки вулиці, останні обіцянки ЛМР – в червні дорогу повністю відкриють для руху

"Еспресо.Захід" разом з головою комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігорем Зінкевичем оглянули якість виконання робіт на вул. Шевченка підрядною організацією "Онур" за проєктом львівських проєктантів.

Задекларована загальна вартість робіт становить 186,6 млн грн, щоб зробити 1,1 км вулиці. Реконструкцію розділили на декілька етапів, щоб покроково рухатися від ділянки на вул. Залізничній до ділянки на вул. Ярослава Мудрого. Реконструкція відзначилася частими наріканнями на проєктантів, зокрема ще на початку робіт влітку 2021 року міський голова Львова неодноразово казав, що є прорахунки з їхнього боку, які уповільнюють роботи. Через початок повномасштабної війни в лютому 2022 року було декілька місяців простою. Однак у середині травня роботи відновили і вже у червні перший відрізок був відкритий для руху від вул. Залізничної до вул. Єрошенка.

Зараз триває останній етап реконструкції вул. Шевченка, на ділянці від вул. Бортнянського до вул. Ярослава Мудрого.

"У Львові склалася така тенденція, що по 5-6 разів переносять дату відкриття. Стосовно вул. Шевченка, початково мова йшла про 10 місяців ремонту, це вже 23 місяць триває… Останні обіцянки від Львівавтодору – кінець травня, початок червня. Чи буде так, чи знову щось непередбачуване вилізе, ніхто не знає, поки одного дня нам не скажуть, що все, вул. Шевченка повністю відкрита. Але це ще не означатиме, що вона здана в експлуатацію. Наприклад, вул. Бандери відкрили в кінці 2021 року, але досі вона не здана в експлуатацію, досі там тривають різні роботи. Деякі особливо дивно виглядають. Наприклад, ремонт аварійної підпірної стінки вже після того, як нібито реконструкцію вулиці завершили. Або як на вул. Замарстинівській, де вулиця теж не здана в експлуатацію. Зараз виділяють гроші на чищення каналізації, бо тоді не встигли, а тепер будуть знову рити і прочищати каналізацію. Тому з вул. Шевченка буде схожа ситуація – відкриття дороги не рівнозначне завершенню реконструкції", - каже Ігор Зінкевич.

Читайте також: Реконструкція вулиці Шевченка: небезпечні люки, пилюка й біль велосипедиста. Фоторепортаж

Стосовно якості виконання робіт, голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності у першу чергу відзначає не завжди зрозумілі рішення проєктантів: "Пішохідної мобільності десь забагато, а десь її бракує, монетами зробили спільний рух пішоходів і велосипедів. На перехресті з вул. Ярослава Мудрого буде три смуги руху в бік центру. Чи вони там помістяться, в мене є питання. Хоча можна було частину тротуару звузити там і перенести стовпи, щоб шириною дороги збільшити безпеку для водіїв".

Також Ігор Зінкевич звернув увагу на викладання бруківки на переходах. Вона в кількох місцях є різною, тобто немає одного концептуального плану. Крім цього, голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності зауважив, що рішення про будівництва острівців для трамвайних зупинок має приховані проблеми, оскільки у певних місцях не буде можливості об’їхати трамвай у разі поломки.

"Також тут проблема, що є одна підстанція, треба поміняти високовольтний 600-ватний кабель, який відповідає за трамвайну колію. Ставив це питання, коли все порозривали, щоб не було, як часто в нас є – зробили ремонт і знову треба розривати все. Як мені повідомили, вони замінили кабель, хоча і по вул. Замарстинівській так казали, а потім заміняли. Загалом по факту будемо бачити все. Проєкт закінчується тоді, коли вже встановлюють всі знаки і можна всі моменти оцінити та зрозуміти, як варто переробити", - говорить Ігор Зінкевич.

Читайте також: Мільярд на Миколайчука: коли поїде трамвай та чому активісти й депутати проти робіт цьогоріч