На наукових фестинах майбутні студенти Львівської політехніки керували дронами та проводили досліди. Фото

Сьогодні, 21 квітня, на подвір’ї біля головного корпусу Львівської політехніки відбулися традиційні Наукові фестини - свято науки та інтелекту, основна мета якого популяризувати освіту та науку серед молоді

Про це розповідає "Еспресо.Захід".

Захід розпочався з хвилини мовчання у пам'ять про загиблих захисників України. Згодом ректор Львівської політеліти Юрій Бобало привітав гостей свята і розповів про важливість таких заходів.

"Наукові фестини – це, мабуть, найбільша подія у Львівській політехніці, яка щороку відбувається для того, щоб у наш університет якомога більше поступали випускники шкіл. Сьогодні у вас є прекрасна можливість ознайомитися з нашими начальними прогарами, поспілкуватися з викладачами з усіх інститутів Політехніки. Львівська політехніка – один з найбільших навчальних закладів України, тут навчається 34 тис. студентів. У нас є дуже великий вибір спеціальностей, де знайти себе може кожен", - сказав Юрій Бобало.

16 інститутів Політехніки представили здобутки та цікавинки своїх кафедр. Майбутні абітурієнти, студенти та всі зацікавлені мали можливість управляти дронами, подивитися на ДНК під мікроскопом, пройти тести на детекторі брехні, проекспериментувати з хімічними елементами, відчути себе начальником поїзда та багато інших речей.

Читайте також: У майбутньому допомагати ЗСУ: як у Львові студенти вчаться створювати безпілотники

Для студентки Львівської політехніки Ані Бутор, яка родом з Херсона, це перші Наукові фестини. Вона навчається на першому курсі на архітектора. Дівчина наголошує, що такі заходи допомагають знайти нових друзів та дізнатися більш про університет в якому навчаєшся.

"Мені все тут дуже подобається. Чому обрала цей заклад? Я спочатку навчалася в Києві в коледжі. Знаю багатьох відомих українських архітекторів, які навивалися у Львівській політехніці. Багато моїх вчителів теж навчалися тут, тому теж вирішила здобувати знання з архітектури в найкращому місці. Сьогодні я показую свою роботу, яку малювала два дні – це головний корпус університету. Хочу показати абітурієнтам, що можете теж так навчитися, насправді це не складно", - сказала Аня Бутор.

Відзначимо, що попередні три роки, через коронавірус та війну, в університеті були змушені проводити Наукові фестини онлайн. А перші наукові фестини відбулися ще у 2015 році.