Вакцинуватися бустерною дозою жителі Львівщини не поспішають
Загалом третю дозу "протиковідної" вакцини в області отримало лише 32 385 людей. За попередню добу - 1353 осіб. Цей показник регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут назвав "незадовільним".
За кількістю введених третіх доз Львівщина – шоста в Україні. Випередили нас Одеська (33 054) і Харківська (36 157) області. Далій йде Полтавська (37 070) і Дніпропетровська області (64 752). А беззаперечним лідером залишається м. Київ – від COVID-19 у столиці ревакцинувалося 101 311 осіб.
"Рівно через тиждень, 25 лютого минає рік, як в Україні почалася вакцинація проти COVID-19. Ті показники, які ми маємо за станом на сьогодні, особливо не тішать. Хоча б одну дозу вакцини отримало лише 51,8% населення Львівщини", – повідомив під час пресбрифінгу епідеміолог, передає "Еспресо.Захід".
Він зазначив, що рівень захворюваності в області останнім часом дещо стабілізувався – щодня реєструють від 1400 до 1600 нових випадків захворювання. Наприклад, за минулу добу, 17 лютого лабораторно підтвердили 1490. На лікарняних ліжках перебуває близько 1,5 тисячі хворих. Майже така ж кількість проходить амбулаторне лікування.
"Клінічна база готова до збільшення кількості випадків захворювання (ліжкова мережа заповнена на 47%), але я сподіваюся, що ситуація не буде погіршуватися, що ми будемо дотримуватися профілактичних заходів і у першу чергу – вакцинуватися", – підкреслив спікер брифінгу.
Олег Когут нагадав, що 2 лютого Кабінет Міністрів прийняв розпорядження, яким затвердив план заходів щодо вакцинації населення на 2022 рік.
"Питання полягає не в обсягах вакцинації, а у її результативності. Лише вакцинація може врятувати нас від тяжких випадків захворювання. А ми тільки за вчорашню добу втратили від коронавірусної інфекції 17 людей, – наголосив посадовець. – Щодо вікової структури, то ситуація виглядає таким чином. Один померлий – з вікової категорії 30-39 років. Всі інші – старші 60 років: одна людина віком до 70 років, 8 – до 80 і 7 – старші 80 років. Проте за станом на сьогодні ця найбільш уразлива категорія населення в області вакцинована лише на 40%. Кабінет Міністрів визначив критичні групи за віком та професією, яких потрібно вакцинувати у першу чергу. Це зокрема діти віком від 12 до 17 років та особи старше 60 років – до кінця року мусимо вакцинувати 80%.
Загалом до кінця року необхідно вакцинувати як мінімум 70% населення. Тоді ми зможемо створити популяційний імунітет, який дозволить справитися з цією небезпечною хворобою. У розпорядженні, крім того, визначені конкретні цільові показники щоденних обсягів вакцинації. Загалом щодня на Львівщині повинно вакцинуватися близько 11 900 осіб. На жаль, за станом на сьогодні ми не досягаємо навіть половини цього показника, – констатував Олег Когут. – Зокрема за минулу добу вакцинувалося трохи більш, як 4400 людей".
Таку пасивність регіональний координатор пояснює нерозумінням з боку населення і недопрацюванням з боку медичних працівників, які не завжди можуть пояснити людям необхідність вакцинації.
"Що не буде госпіталізацій, не буде завантаженості ліжок і що медичні заклади зможуть надавати повноцінну медичну допомогу всім, хто цього потребує, а не тільки пацієнтам з коронавірусною інфекцією", – підкреслив лікар.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе