В українців Миколай, а в японців – Хотейшо. Хто розносить подарунки дітям з інших країн
Традиційно зранку 19 грудня українці очікують на подарунки під подушкою після нічного візиту Миколая. Хтось, хто з дитинства живе за радянськими традиціями, чекає на Діда Мороза у новорічну ніч. А дехто не раз чув чи навіть бачив у зарубіжних фільмах Санта Клауса з його червононосими оленями. Проте мало хто знає про маленьких гномиків чи монаха з очима на потилиці.
"Еспресо.Захід" вирішив познайомити читачів з героями, що кожного року безпомилково розшукують слухняних дітей у період різдвяних свят.
Центральна Європа
У південних і східних регіонах Німеччини, а також в Австрії, діти чекають на Христову дитину. Це світловолоса дівчинка у золотисто-білому платті з короною на голові та ангельськими крильцями. Дитина символізує новонародженого Ісуса. Ця Христова дитина приходить у вечір перед Різдвом і залишає подарунки під ялинкою. Дехто вірить, що вона ще й прикрашає дерево ялинковими прикрасами.
Напередодні різдвяних свят діти пишуть листи до Христової дитини, просячи про подарунки. На конверти клеять цукор, аби вони блищали й одразу впадали в око. Листи залишають на підвіконнях на початку грудня. Христова дитина приходить ще й до діток з Хорватії, Чехії, Італії, Ліхтенштейну, Люксембурга та інших країн центральної Європи.
Але саме австрійським і німецьким дітлахам щастить, як нікому, адже до них, окрім Христової дитини, приходить ще й Святий Миколай. Він розносить подарунки у ніч з п’ятого на шосте січня. Перед тим, як лягти спати, діти виставляють своє взуття біля вхідних дверей, бо Миколай залишає подарунки саме у їхньому взутті. Іноді Миколай може постукати до хати й тоді, щоб отримати свої гостинці, діти мають заспівати для нього або заграти на музичному інструменті.
У ніч з п’ятого на шосте січня Миколая супроводжує Крампус. Це зле створіння, покрите хутром, з рогами й копитами козла, яке має довгий гострий язик. Крампус ходить разом з Миколаєм, але відвідує лише нечемних дітей. Він лякає їх і замість гарних подарунків приносить різки або вугілля.
Скандинавські країни
Діти з Норвегії та Фінляндії отримують подарунки від Святої Люсії у ніч на 13 грудня. Свята Люсія – це та ж Христова дитина, адже обидві героїні з’явилися у Німеччині в XVI - XVII століттях, коли протестантами були заборонені католицькі святі, особливо Святий Миколай. Вперше День Святої Люсії почали святкувати у Швеції на початку XVII століття. Для Святої Люсії дітлахи залишають сендвіч, аби вона змогла підкріпитися й поділитися зі своїм осликом, що допомагає їй доставляти гостинці.
На Різдво до скандинавських діток інколи приходить Санта Клаус, а інколи його помічники – маленькі гномики, що в різних країнах називаються по-різному. Так, у Норвегії цих гномів кличуть Ніссе, а в Швеції – Томте. Ці гномики носять новорічний одяг і червоні ковпаки. Вони невеличкого зросту й мають довгі білосніжні бороди. Ніссе кладуть подарунки під ялинку.
Італія
На свято Богоявлення, у ніч на 6 січня, як вже згадувалося, до німецьких діток приходять Святий Миколай і Крампус, а от до італійських на мітлі прилітає відьма Бефана.
Бефану вважають доброю і просять у неї подарунків, хоча виглядає вона, як Баба-Яга. Бефана має образ старої жінки, що носить чорну шаль. Вона залазить до будинків і кладе подарунки чемним дітям у панчохи над каміном, а нечемним бешкетникам приносить тільки попіл.
Японія
Хоча в Японії різдвяні свята не надто відзначають, проте подарунки дітям у передноворічний період все-таки приносять. Ця місія покладається на буддійського бога удачі Хотейшо. Хотейшо схожий на Санту своїм великим животом та мішком з подарунками. Але Хотейшо має те, чого точно нема в Санти Клауса. Цей буддійський бог має очі на потилиці, що допомагають йому знаходити чемних дітей.
Читайте також: Де знайти Миколая у Львові: 5 локацій для дітей і дорослих.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе