Уже найближчими днями підуть вгору ціни на АЗС, – Сергій Куюн

У нас досі навіть не ухвалили закон про обов’язковий  мінімальний запас нафти та нафтопродуктів, - зауважує експерт.

14 лютого гуртові ціни на бензин в Україні зросли в середньому на одну гривню за літр. А уже найближчими днями підуть вгору ціни на АЗС. Про це в коментарі "Еспресо.Захід" заявив директор  консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

"Зростання гуртових цін – це реакція на стрибок на валютному ринку. До кінця дня Мінекономіки оприлюднить граничні рекомендовані ціни на пальне. Гадаю, вони будуть копійок на 70 вищі, – каже Сергій Куюн. – Бензин дорожчатиме, але це не через ажіотаж довкола можливого вторгнення. Ціни на пальне в Україні прив’язані до курсу долара, тож значною мірою залежні від ситуації на валютному ринку. Окрім того, ціни на нафту на світових ринках також не на нашу користь. Котирування уже сягають 100 доларів за барель".

За словами експерта, постачання пального в Україну здійснюються без перебоїв, у тому числі з Росії та Білорусі. Однак якщо Лукашенко дотримається погроз і заблокує постачання пального в Україну, це може призвести до того, що українським АЗС нічим буде торгувати.

"Пальне з Білорусі та Росії займає значну частину ринку. Фактично, у нас кожен другий літр пального – з Білорусі. Кожен третій – з Росії. Тому зараз уряд мав би подбати про нарощування імпорту пального з інших напрямків", – каже Сергій Куюн.

Відповідно до Директиви Ради ЄС,  мінімальний запас нафти та нафтопродуктів на випадок надзвичайних ситуацій має визначатися на рівні 90 днів середнього добового імпорту. 

Ще влітку минулого року заступник міністра енергетики Максим Немчинов повідомляв, що уряд напрацював законопроєкт про створення мінімального запасу нафтопродуктів.  

"Мінімальні запаси нафтопродуктів – це один зі способів мінімізувати геополітичні ризики для профільного бізнесу. Геополітичні ризики від фізичного сусідства з країною-агресором, на яке ми зважуємо сьомий рік агресії й з яким мусимо рахуватись й надалі", – пояснив тоді Немчинов. Однак, попри періодичні погрози з боку РФ та Білорусі перекрити імпорт нафтопродуктів, законопроєкт так і не прийняли. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.