В Івано-Франківську відкрили виставку про розслідування злочинів часів Революції Гідності
Виставка пояснює, які саме судові провадження стоять за узагальненим терміном "справи Майдану", надає статистику щодо них, розповідає про результати та проблеми проваджень
Про це повідомляють у Музеї Майдану, передає "Еспресо.Захід".
Родом із Прикарпаття п’ятеро Героїв Небесної Сотні. Наймолодший уродженець регіону – 19-ти річний Роман Гурик загинув загинув вранці 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Серед Героїв Небесної Сотні також Сергій Дідич, Ігор Дмитрів, Богдан Калиняк, Ігор Ткачук та Василь Шеремет.
"Вже десятий рік як Роман загинув на вулиці Інститутській і для мене дуже важливо нагадувати про злочини проти майданівців, адже це є пам’ять. Зараз це напевно основне, що ми повинні доносити до нових поколінь, які підростають. Вони повинні пам’ятати і знати хто там був, що робили, чого домагалися", – наголосила Ірина Гурик, мати Героя Небесної Сотні Романа Гурика.
Прикарпатці зможуть дізнатися хронологію подій, слідчі дії та деталі розслідувань. Кожен з інформаційних елементів доповнено документальними зображеннями та графікою.
"Виставка "Справи Майдану: на шляху до правосуддя та історії" є дуже важливою, оскільки є візуальною і вуличною. Люди будуть зупинятися і перечитувати тексти, переосмислювати і аналізувати Революцію Гідності й інформаційно збагачуватися на цю тему, а ще об’єктивно, а не односторонньо зможуть отримати інформацію про злочини проти майданівців", – сказав Роман Бончук, директор Музею Небесної Сотні.
На відкриття прийшли рідні Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності, рідні загиблих воїнів у російсько-українській війні та містяни.
"Я вважаю великим плюсом те що виставка сьогодні в Івано-Франківську і є доступною усім. Думаю що люди, які зараз не звертають увагу на події російсько-української війни, а в свій час були осторонь подій Майдану, побачать інформацію і замисляться. Те, що відбувалося на Майдані, потрібно довести до кінця. Це важливо для нас, для наших дітей, для батьків, які втратили своїх дітей", – відмітила Галина Батюк, дружина учасника Революції Гідності Сергія Батюка, загиблого під час російсько-української війни.
Подивитися виставку містяни зможуть із 12 серпня до 14 вересня. Виставковий проєкт створили Національний музей Революції Гідності разом з Офісом Генерального прокурора.
"Ми маємо не лише знати та пам’ятати про героїв новітньої української історії – Героїв Небесної Сотні, а й усіляко, зокрема інформаційно, сприяти встановленню справедливості. Виставка розповідає про ключові події Революції Гідності та те, як майже 10 років рухаються "Справи Майдану". Непокаране зло завжди повертається, однак ми маємо зробити все можливе, щоб крапку у цих безпрецендентних справах було поставлено", – сказала Ксенія Дворнікова, завідувачка відділу розвитку та комунікації Національного музею Революції Гідності.
- Нагадаємо, у липні вийшов друком другий том книги Тараса Матвіїва з публіцистикою Майдану та війни
- Актуальне
- Важливе