В імпортованій з Німеччини каві виявили небезпечну речовину

В Україну завезли партію небезпечної для здоров'я органічної зеленої кави, що експортувалась з Німеччини. У ній виявили хлорпірифос

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі в Івано-Франківській області, передає "Еспресо.Захід".

Йдеться про органічну зелену каву з Гондурасу. Продукт потрапив до України з Німеччини, його надіслала компанія Rehm & Benecke Coffee GmbH & Co., а отримала ТОВ "Кофітон". У зернах виявили речовину хлорпірифос. 

У Держпродспоживслужбі попередили операторів ринку, які здійснюють обіг продукції, про необхідність вилучити її та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність. Також у разі виявлення в обігу цієї продукції, споживачів просять повідомляти за тел.: (0342) 511389, 511392 або звернутися до територіальних управлінь Держпродспоживслужби.

Водночас у ТОВ "Кофітон" в офіційному коментарі "Еспресо.Захід" зазначили, що здійснюють свою господарську діяльність виключно в межах чинного законодавства України, та ввозять на митну територію України лише товар, який пройшов відповідну сертифікацію та дозволений для споживання в Україні.

"Хлорпірифос в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу) наразі виявлений лише в обмеженій партії в Європі і поки що не відомі всі обставини щодо цієї події. В той же час, як тільки стало відомо про вказані обставини, розуміючи всю відповідальність, Товариство невідкладно вжило всіх заходів щодо вилучення з обігу та недопущення реалізації даної партії імпортованої кави. Окрім того, Товариство звернулося до ДП "Укрметртестстандарт" про проведення випробувань імпортованого товару на вміст хлорпірифосу. Наразі повторний аналіз триває. У разі виявлення вмісту небезпечних речовин у вказаній продукції Товариством будуть вживатися заходи щодо її утилізації та знищення способом визначеним за погодженням з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів", - наголосили в ТОВ "Кофітон".

Довідково. Хлорпірифос – фосфорорганічний інсектицид, який використовується в побуті, сільському господарстві та промисловості протягом останніх 40 років приблизно в 100 країнах світу. Незважаючи на нещодавно введені істотні обмеження, залишається дуже широко вживаним пестицидом.

Потрапляючи в організм людини, він викликає гострі порушення роботи центральної нервової системи: головний біль, порушення свідомості аж до розвитку глибокої коми, судоми,  біль у животі та втрату гостроти зору. Сильне отруєння може призвести до смерті.