Унікальні літаки та гвинтокрили на львівському летовищі. 12 вражаючих фото та історій
В останню суботу літа у нашій державі відзначають День авіації України – професійне свято військових і цивільних авіаторів, працівників авіаційної промисловості і транспорту.
Для звичайного пасажира авіація – це аеропорт та літаки, які літають регулярними чи чартерними рейсами. Насправді – це складна індустрія, де, окрім фахових та відданих своїй професії людей, є й повітряні судна, які можна вважати незвичайними. Одні – завдяки своїм технічним характеристикам, другі – неймовірній історії, треті – вишуканій лівреї (дизайну покраски), четверті – особливій назві, ітд, ітп…
Сьогодні, 28 серпня, у День авіації України "Еспресо.Захід" разом з львівським споттером Ярославом Горбуновим пропонує ознайомитись з фото та короткою історією дванадцятьох повітряних суден, які прилітали в аеропорт "Львів". Чи вдасться вам їх колись побачити – не відомо, але точно котрийсь з них западе в душу. І наступного разу, коли завітаєте в аеропорт, будете шукати поміж невеликих та, на перший погляд, непримітних літачків той, який полюбився вам найбільше.
МіГ-29МУ2 — глибока модернізація винищувача Міг-29, виконана силами "Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу". Суть апгрейту полягала у переробці легкого фронтового винищувача у багатоцільовий винищувач, здатний наносити удари керованими засобами ураження не тільки по повітряних цілях, а і по цілях на земній поверхні.
Іл-76МД (бортовий № 76683) – літак 25-ої бригади транспортної авіації Повітряних сил ЗСУ (ПС ЗСУ). 30 листопада 2016 року йому присвоєне ім’я "Олександр Бєлий", на честь командира екіпажу літака Іл-76МД (бортовий 76777), збитого проросійськими бойовиками при посадці в аеропорті Луганська 14 червня 2014 року.
Ан-26 Віта, №25 (синій) – літак реанімаційно-хірургічної допомоги, 456 БрТрА ПС ЗСУ. Існує в єдиному екземплярі. У 2001 році був перероблений на Одеському авіаційно-ремонтному заводі з Ан-26Ш, на нього встановлено обладнання для проведення інтенсивної терапії, та виконання хірургічних втручань. З початку російсько-української війни активно використовувався для евакуації поранених військовослужбовців з зони бойових дій в лікувальні заклади. Станом на 2016 рік перевезено більше 4 тисяч поранених.
Ан-30Б – військовий літак-фоторозвідник. Всього виготовлено 26 одиниць. Неодноразово виконував спостережні польоти в рамках договору про відкрите небо. 6 червня 2014 року аналогічний літак-розвідник АН-30Б №80 зі складу 15-ї бригади транспортної авіації ПС ЗСУ, яким керував підполковник К. Могилко, фотографував місцевість над містечком Слов’янськ Донецької області і був збитий ракетою з ПЗРК Верба російськими окупаційними військами. В результаті цього п’ять з восьми членів екіпажу загинули.
Ан-74ТК-300Д – призначений для перельотів перших осіб і є глибокою модернізацією пасажирського Ан-74ТК-300. Всього було збудовано три екземпляри, один 17 травня 2014 року розбився в Лаосі, замовником другого виступив Лівійський диктатор Муаммар Каддафі і зараз він знаходиться в Одесі на ремонті, третій (бортовий UR-AWB), використовується ДАП Україна для перельотів перших осіб України.
Ан-148-100В – регіональний реактивний пасажирський літак, входить в парк обслуговування вищих посадових осіб держави ДАП Україна.
Boeing 737-75C (бортовий UR-SQE) – літак авіакомпанії SkyUp Airlines відрізняється від інших суден компанії фірмовою лівреєю ФК "Шахтар". У липні 2018 року український лоукостер і футбольний клуб з Донецька підписали контракт, згідно з яким SkyUp Airlines став офіційним авіаперевізником команди. Повітряне судно отримало фірмову "шахтарську" ліврею в американському місті Розвелл.
Boeing 757-3E7 (бортовий UR-AZP) – літак авіакомпанії Azur Air Ukraine, до останнього часу залишався єдиним українським сім-п'ять-сім. Це представник унікального типу суден, всі катастрофи яких відбулись виключно через людський фактор – жодної технічної відмови. Саме такий літак 11 вересня 2001 року захопили терористи та протаранили Пентагон.
Ан-26 (бортовий UR-CSK) – літак у спеціальній лівреї з акулячою пащею та черепами став зіркою Голлівуду. Взяв участь у зйомках фільму Сільвестра Сталоне "Нестримні-3" (2014), у якому взяли участь ціла плеяда знаменитостей: Джейсон Стетем, Арнольд Шварценеггер, Антоніо Бандерас, Уеслі Снайпс, Мел Гібсон, Дольф Лундгрен та Гаррісон Форд.. Зараз "Акула" використовується для вантажних перевезень компанією Eleron Airlines.
Ан-140 – турбогвинтовий регіональний вантажно-пасажирський літак, розробка якого почалась в 1993 році для заміни морально застарілого Ан-24. В подальшому у виробництві був замінений більш досконалим Ан-140-100. В Україні активно експлуатується один пасажирський Ан-140 авіакомпанії "Мотор Січ".
Ан-124-100 "Руслан" – важкий дальній транспортний літак, що є демілітаризованою версією Ан-124. Всього виготовлено 7 літаків, ще 15 отримано шляхом переобладнання, раніше випущених, Ан-124. Найбільший серійний вантажний літак у світі, а до появи Ан-225 "Мрія" взагалі був найбільшим літаком.
Мі-2МСБ (МСБ-2) "Надія" — український багатоцільовий вертоліт, створений ПАТ "Мотор Січ" на основі Мі-2. На вертоліт Мі-2МСБ встановлюють сучасний двигун АІ450М (розроблений ДП "Івченко-Прогрес" і виробляється на ПАТ "Мотор Січ"), частково встановлена нова авіоніка, що кардинально відрізняє його від Мі-2. Це абсолютно інша машина за всіма характеристиками: рівнем шуму, паливною економічністю та вантажопідйомністю.
Довідково.
Ярослав Горбунов – архітектор. Займається проектуванням і виготовленням металоконструкцій і кованих виробів. Авіацією захоплювався з дитинства (поруч був військовий аеродром у Новому Калинові). Активно фотографувати на авіаційну тему почав рік тому під враженням від прильоту С-5М Galaxy.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе