Роботі кордону обіцяють не перешкоджати: деталі акції українських перевізників у відповідь на протест поляків

У вівторок, 21 листопада, українські перевізники у відповідь полякам на блокаду кордону влаштували попереджувальний мітинг на пункті пропуску "Краковець-Корчова"

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Мітинг розпочався сьогодні вранці й попередньо триватиме до 21:00. Його організували члени громадської організації "Міжнародні автомобільні перевізники України". До акції долучилися перевізники й водії. Вони розмістили на вантажівках плакати: "Зніміть блокаду – поверніть українських водіїв додому", "Справжнє братерство – це не дискримінація", "Разом сильніші", "Втратить Україна – втрачатиме Польща".

Кореспондентка Еспресо Наталя Стареправо з місця події розповідає, що учасники акції обурюються щодо дій польських колег, оскільки в цей складний час замість того, щоб підтримати Україну вони створюють перепони.

Зокрема, організатори протесту заявляють, що через військову агресію Росії всі опинилися в складній ситуації і треба разом розв'язувати проблеми. При цьому вони наголошують, що українці вдячні полякам за допомогу в цей складний час, але війна не завершена, тому країни й надалі мають працювати разом. 

Крім цього, учасники підкреслюють, що треба припинити спроби усунути українських перевізників з ринку через блокування експортних шляхів, натомість допомогу мають отримувати всі перевізники, які зазнають збитків через розвʼязану Росією війну.

Автомобілісти запевняють, що не планують блокувати рух авто і не перешкоджатимуть роботі пункту пропуску. Їхня мета – привернути увагу польських блокувальників, щоб ті зрозуміли, що блокування шкодить не лише Україні, а й Польщі і зводить нанівець допомогу, яку їхня країна надає Україні.

Відзначимо, що тисячі українських перевізників фактично опинилися у пастці на польському кордоні. Більшість з них  стоять вже другий тиждень. Запаси їжі, пального, води вичерпуються.

"Українські волонтери приносять трохи продуктів, води. Доводиться економити і чекати своєї черги. На дві години припадає в середньому до чотирьох вантажівок", – зауважив один з водіїв. 

Українські водії записуються у так звану електронну чергу, за якою їх пропускають поляки. Адже сотні машин стоять не на смузі автобану, а на автозупинках. Водії кажуть, що польські мітингувальники не йдуть на діалог, тим часом українські перевізники зазнають великих збитків. 

Страйки на кордоні між Польщею та Україною: що відомо

Раніше повідомлялося, що польські перевізники страйкуватимуть на кордоні. Причина – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. У зв'язку з цим Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ініціювало зустріч з Польщею та Єврокомісією.

У ДПСУ прокоментували ймовірне блокування кордону. Крім того, Україна направила Польщі офіційну ноту через наміри польських перевізників розпочати страйк на українсько-польському кордоні.

6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. У Мінінфраструктури заявили, що польські перевізники не передали Києву жодних офіційних вимог.

Станом на вечір 7 листопада польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажного автотранспорту на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною. Згодом також стало відомо, що вантажівки на в'їзд в Україну очікують до 90 годин.

9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають все довшими. Відтак Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.

15 листопада відбулися тристоронні перемовини з Польщею та Єврокомісією щодо розблокування пунктів пропуску, однак вони не принесли результатів. Натомість Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання з блокуванням перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг польських перевізників. Крім того, стало відомо, що польські перевізники не пропускають гумдопомогу і небезпечені вантажі.