Українські біженці у Польщі не хочуть вакцинуватися від COVID-19

Так само не виявляють бажання отримувати щеплення від інших хвороб. Польські медики не приховують здивування

З майже 2,7 мільйонів українців, які починаючи з 24 лютого прибули до Польщі, на щеплення зголосилося заледве як 35,4 тисячі. 

Про це повідомило видання Rzeczpospolita з посиланням на дані польського Міністерства здоров'я, передає "Еспресо.Захід".

У відомстві це називають "краплею у морі", адже з-поміж усіх європейських країн відсоток вакцинованого від коронавірусу населення в Україні є найменшим. За станом на 27 лютого щеплення двома дозами отримало лише 34,3% (15 мільйонів громадян), а щоб сформувати популяційний імінутет, потрібно як мінімум удвічі більше.

Як показує статистика, серед біженців від коронавірусної інфекції вакцинуються переважно дорослі (майже 33 тисячі осіб). Серед дітей віком від 6 до 17 років щеплення отримало понад 2 тисячі. Найменше вакцинованих серед дітей віком 5 років і менше - лише 414. Це - дані за станом на п'ятницю, 15 квітня. Великдень у Польщі святкували на цих вихідних, тож вакцинацію тут не проводили.   

Польські медики здивовані, що щеплення настільки непопулярні серед біженців. І йдеться не тільки про COVID-19, третю дозу вакцини від якого отримало лише 3% українців. Наші земляки у Польщі відмовляються вакцинуватися навіть від основних захворювань, таких як кашлюк. Не щеплюють немовлят.

Однак проблема полягає не тільки в антивакцинальних настроях. Виникає питання: а хто платитиме за ці щеплення? Раніше передбачалося, що біженці з України, як і громадяни Польщі, зможуть вакцинуватися від коронавірусу безкоштовно. Проте міністр здоров'я Адам Нєджєльські анонсував, що з огляду на високі видатки на забезпечення повного медичного забезпечення українцям (300 мільйонів злотих на кожен мільйон біженців), на закупівлю вакцин грошей може не вистачити. За його словами, Польща не отримала реальної фінансової підтримки від Єврокомісії: "Війна в Україні триває майже 60 днів. Європейська солідарність не повинна полягати тільки у тому, що сюди приїздить європейський політик, фотографується на кордоні, говорить, що "ми працюємо та докладаємо зусиль", але жоден злотий до нас не надходить і польське суспільство несе на собі тягар медичного забезпечення у повному обсязі".

Водночас у Міністерстві здоров'я Польщі зазначають, що у випадку з COVID-19 найгірше - вже позаду. До кінця місяця у країні скасують стан епідемії. Натомість залишать стан епідемічної загрози, адже невідомо, як буде розвиватися ситуація восени.

Таке рішення пов'язують зі значним зниженням захворюваності. Водночас ці дані можуть не відображати реальної ситуації, адже починаючи з квітня хворих масово не тестують - навіть тих, що мають симптоми. Це завдання покладають на центри первинної медико-санітарної допомоги або самих пацієнтів, пропонуючи проводити діагностику за свій кошт. 

За весь період пандемії на коронавірусну інфекцію перехворіло майже 6 мільйонів громадян Польщі, з них 115,7 тисяч - померло.  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.