"У жодній країні такого немає", – львівський музикант про заборону грати на вулицях
До 12 квітня у Львові заборонили виступати вуличним музикантам.
Про ставлення до карантинних обмежень у місті "Еспресо.Захід" розпитало львівського вуличного музиканта.
Іван Павленко (ім’я та прізвище змінено на прохання музиканта. – Ред.) вважає, що міська рада своїми рішеннями й заборонами порушує статті Конституції, зокрема статтю 34 (про право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. – Ред.).
"Маємо право спокійно грати на площі навіть з підсилювачем до 22:00. Ми ж можемо висловлювати свої думки в довільній формі. Згідно зі статтею 39 (гарантує право мирних зібрань. – Ред.), можемо збирати людей", – каже юнак.
Читайте також: Майже локдаун. У Львові продовжили посилений карантин до 12 квітня
Хлопець навчається у Львівській національній музичній академії ім. Миколи Лисенка і грає на скрипці. Розповідає, що з друзями часом виходив музикувати на вулицю.
"Як музикант-початківець може себе проявити? Ми граємо на вулиці, люди нас бачать, цікавляться, беруть номери телефонів. Тому це реклама. Торік, під час першого карантину, ми припинили грати. Не було сенсу, бо не було людей. І взагалі, за цей карантинний проміжок часу часто не виходили".
"Нам і до карантину казали, що вимірюватимуть рівень шуму, але ніхто ніколи цього не робив. Тепер музикант не може вийти й пограти нормально. Місцеві мешканці постійно жаліються, але це центр міста, в якому має бути гамірно. Люди, які живуть біля залізничної колії, не жаліються, що в них під вікнами їздить потяг. Всюди є свої мінуси, але міська рада йде назустріч лише місцевим, які зрозуміли, що методом скарг можуть прогнати музикантів. Зрозуміло, що грати не можна після 22, чи не можна грати під вікнами більше ніж півтори години. Коли побачили, що ти прийшов – одразу дзвонять і скаржаться. Це дико. Грали з друзями не в одній країні й такого ніде нема: спокійно йдеш у міську раду, пишеш про себе, музику й отримуєш дозвіл, з яким тебе ніхто не вижене", – ділиться Іван.
Музикант розказує, що це не основний його заробіток, проте до карантину вдавалося підзаробити більше грошей, оскільки місто приймало туристів: "Ми виходимо грати. Починається скандал, приходить поліція. Перед тим, як іти грати, дзвоню місцевим і попереджаю, щоб усе пройшло без скандалів. Проте все одно знайдеться людина, якій не подобається, і викличе поліцію. Щось доводити немає сенсу. За цей рік тільки вісім разів нормально грали на вулиці й ніхто нас не проганяв. Зараз через карантин погрожують штрафами. Розумієте, це дико. Завжди просимо людей одягати маски й тримати дистанцію. Все прекрасно усвідомлюємо, що це закони і їх треба дотримуватись. Але це ж навіть не в приміщенні, а на відкритому просторі. Ми не продаємо квитки на концерт і не зобов'язуємо людей нас слухати, все добровільно. Людині сподобалось – вона підійшла", – пояснює музикант.
Відтак каже, що під час нинішньої карантинної заборони на першому місці залишається навчатися та працювати над собою: "Закінчиться карантин – знову почуємося на вулицях. Якщо, звісно, міська рада не видасть нові рішення".
Нагадаємо, відповідно до рішення львівської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на час карантину заборонено будь-які масові заходи в місті. У тому числі – вуличні мистецькі виступи.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе