У соцмережі маніпулюють відео з потоком авто до Буковеля і закликом до ТЦК їх перевірити
Фейкороби поширили у мережі відео з величезним потоком автомобілів до Буковеля і закликом до ТЦК їх перевірити. В Центрі стратегічних комунікацій пояснили, що з ним не так
Про це повідомили в Центрі стратегічних комунікацій, передає "Еспресо.Захід".
"Брехня: хвилю обурення викликав відеоролик з величезної черги автотранспорту на в'їзді до українського гірськолижного курорту Буковель. Це викликало здивування, чому ТЦК та СП не дає водіїв і не роздає їм перевірки. Цей відеофрагмент поширюють користувачі соцмережі TikTok", – йдеться у повідомленні.
У відомстві зазначили, що насправді поширений відеозапис, датований 2021 роком, коли ще не буде повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Авторським відео є користувачка TikTok Оксана Панчак, яка в описі вказала рік зйомки.
"Ролик не має жодного стосунку до реального воєнного стану, запровадженого в Україні 24 лютого 2022 року: представників ТЦК не могло бути серед черги з автомобілів на в’їзді до Буковеля. Окрім того, використане сторінкою "Сайт Яремче та Ворохти – головні новини та події Прикарпаття" та опубліковане у соцмережі Meta відео для реклами старту зимового сезону в Буковелі взяте з архіву для ілюстрації", – наголосили в урядовій організації.
"Спроба фейкоробів цим відео розколоти українців на тих, хто воює і тих, "для кого війни не існує" є черговою цілеспрямованою кампанією кремля з дестабілізації та поширення ворожнечі між українцями", – підсумували в Центрі стратегічних комунікацій.
- Раніше повідомлялося, що росіяни поширюють фейк про "поділ" областей України між Італією, Німеччиною, Канадою та США, а також про нібито причетність загиблих артилеристів 128-ї ОГШБр до збуту зброї ХАМАСу.
- Крім того, росЗМІ використали фото воїна зі Львівщини у фейку про "загиблого в Україні мобілізованого підлітка-сироту".
- Актуальне
- Важливе