У Рівному в підпільній типографії виготовляли фальшиві паспорти для "легалізації" росіян в Україні та ЄС

Служба безпеки спільно з Нацполіцією викрили міжрегіональну схему виготовлення і продажу підроблених документів України

Про це повідомили на сторінці СБУ, передає "Еспресо.Захід".

За даними спецслужби, незаконну діяльність організував мешканець Києва. Підпільну типографію він облаштував у спеціально орендованій квартирі в Рівному. Там розмістив обладнання для друку бланків та нанесення голографічних зображень.

"Зловмисники пропонували своїм клієнтам фальшиві паспорти, водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів і державні акти права власності на землю. Серед клієнтів були громадяни РФ, які на підставі фейкових документів намагалися "легалізуватися" в Україні або виїхати до Євросоюзу", – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ

Вартість підробки залежала від складності документа і терміновості його виготовлення. До прикладу, за одну фейкову ID-картку громадянина України ділки брали 1,1 тис. дол., а фейкове посвідчення водія продавали за 600 дол.

Організатора оборудки і трьох його спільників затримали в кількох областях.

"Щомісяця фігуранти виконували від 100 і більше "замовлень". Крім того, вони виготовляли фіктивні висновки медкомісій щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я. Таку послугу ділки оцінювали від 5 до 10 тис. дол. Для конспірації ділки відправляли готову підробку своєму спільнику з Бучі, а він вже переправляв її "замовникам" через популярні поштові сервіси. Пошуком клієнтів займався ще один учасник "схеми" – мешканець Харкова. Там же перебував приватний нотаріус, який брав участь в оборудках і "заочно" видавав довіреності", – розповіли в СБУ.

Фото: СБУ

В ході понад 150 обшуків у підпільному "цеху" та в помешканнях і на роботі фігурантів у Київській, Рівненській, Харківській, Одеській і Закарпатській областях виявлено: бланки фальшивих документів; обладнання для виготовлення підробок та нанесення на них голографічних захисних елементів; печатки і штампи, які використовували у незаконній діяльності.

Організатору схеми, його "кур’єру" з Бучі, а також двом спільникам з Рівного і Харкова оголосили підозру у підробленні документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч. 3 ст. 358 ККУ) та виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів (ч. 2, 3 ст. 199 ККУ).

"Двоє із вищевказаних фігурантів уже перебувають під вартою. Також планується повідомлення про підозру ще одному учаснику схеми із Рівного і нотаріусу з Харкова. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми", – додали у відомстві.