У Львові знищують ще одну історичну віллу

Віллу Завадовичів, яка побудована у 1902 році, взялися розбирати

Про це у соцмережі написала громадська активістка Олеся Дацко, опублікувавши також фото – як зараз виглядає вілла. 

"Хто не знає, на місці вілли Завадовичів і ще кількох суміжних будівель на території охоронних зон пам'яток археології мають загаратати 100 метровий апартготель. Реально це, найімовірніше, буде житло.

Без шкіл і садків, без належного доїзду, зі загрозою для церкви-пам'ятки архітектури, фактично перекриє вид на церкву. Але гроші не пахнуть", – йдеться у дописі. 

Начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко у коментарі для "Еспресо.Захід" повідомила, що не має жодної інформації про те, що віллу Завадовичів почали розбирати, порадивши звернутись в управління архітектури за коментарем. Однак на час публікації матеріалу у пресслужбі Львівської міськради на дзвінки журналістів не відповідали.

Натомість пам'яткоохоронниця Оксана Бойко прокоментувала, що про віллу дізналась сьогодні зі ЗМІ. Каже – вона тривалий час готувала документацію, щоби віллу визнали пам'яткою архітектури.

"Я їздила туди, пофотографувала. Та потім мене запевнили, що власник віллу збереже й інтегрує у забудову. Тоді я зупинилася, хоча маю всі заготовки, аби подати віллу на пам'ятку архітектури. 

Коли у 2018 році віллу пообіцяли зберегти – всі розслабилась. А зараз я не певна, чи в силі вже щось зробити. Нам не вдалось зберегти віллу на Коновальця, хоча витратили стільки зусиль", – зазначила Оксана Бойко в коментарі з лікарняної палати.

Зауважимо, що містобудівні умови та обмеження на вулиці Старознесенській 58, 60, 60-А, 62, 62-А, 64, 66, 70 зі знесенням існуючих будівель та споруд  надав виконавчий комітет Львівської міської ради ще у серпні 2018 року. Містобудівні умови були видані ТзОВ "Ореста", представники якого мали звести багатофункціональний готель та багатоквартирний житловий будинок із вбудованими приміщеннями медіатеки та підземної автостоянки. Співвласниками компанії є Онур та Іхсан Четінджевізи з Туреччини та Ореста Компанець, зареєстрована на Старознесенській у Львові.

Тодішній головний архітектор Львова Юліан Чаплінський запевняв, що віллу Завадовичів не зруйнують, а інтегрують у нове будівництво. 

Довідково

Вілла Завадовичів, споруджена у 1902 році та має риси модернізму в містечковій інтерпретації. Найбільш виразним є північний фасад, орієнтований до вулиці Старознесенської. Будинок вважають першим будинком у Львові, спорудженим з цегли.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.