У Львові вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Сьогодні, 18 травня, відзначають 78-му річницю депортації кримськотатарського народу. У Львові вшанували пам’ять загиблих кримських татар

Про це передає "Еспресо.Захід"

Зазначимо, що 78 років тому радянська влада почала депортацію кримських татар з Криму. Загалом за офіційними даними, було депортовано 183 144 особи, а за татарськими джерелами – понад 400 тисяч, з яких упродовж першого півтора року померло близько 46% депортованих. 

У середу, 18 травня", "Європейська Солідарність" організувала акцію для вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. До акції долучились народні депутати Олег Синютка та Софія Федина, депутати місцевих рад та львів’яни.

"На жаль, історія повторюється. З 2014 року кримські татари знову зазнають переслідувань, незаконних виселень і навіть вбивств. А з лютого цього року геноцид здійснюється і проти українського народу. Як тоді, так і тепер – це робиться руками одного ворога!”, – розповіла під час акції Софія Федина.

Читайте також: Після перемоги у вільному Криму будемо відновлювати нашу землю, – Енвер Бекіров з передових позицій

Нардеп Олег Синютка наголосив, що хоч обличчя тоталітарних режимів змінювались, та злочини залишались тими ж.

"Страшно, жахливо, невиправно – говоримо ми про тогочасні дії тоталітарного режиму. Страшно, жахливо, невиправно – говоримо ми сьогодні про дії рашистських окупантів в Україні. Обличчя тоталітарних режимів змінювались, а злочини – ті ж. Знищили минулих злочинців, зітремо з лиця землі і сучасних! Пам’ятаймо про кримськотатарських в’язнів та зниклих активістів у Криму. Слава кримськотатарському народу!", – додав він. 

Зауважимо, що в честь 78-ї річниці депортації кримськотатарського народу на флагштоку біля Ратуші підняли прапор кримських татар. Крім цього, о 19.00 год у Центрі Довженка відбудеться арт-акція Open Sky. Ця акція є частиною великого проекту Кримського дому у Львові, в якому митці та мисткині відображають події в Україні, щоб зафіксувати, донести і показати світові трагедію та боротьбу українського народу.

  • Про те, в якому становищі киримли підійшли до важливої для себе дати в цьому році, Еспресо запитав у народного депутата Ахтема Чийгоза, який на власній шкірі відчув окупаційну політику, відсидівши три роки у в'язниці.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал