У Львові вперше використали "магічні струни" для корекції грудної клітки підлітка

У 16-річного Остапа – складний тип деформації грудної клітки з лійко- та килеподібними ділянками, тому під час втручання медики імплантували під грудну клітку хлопця коригувальну пластину й зафіксували деформовану ділянку спеціальними хірургічними нитками

Про подробиці операції розповіли у пресслужбі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, передає "Еспресо.Захід".

Як розповів його лікар, завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, дитячий хірург Центру Андрій Кузик, щоб виправити такого типу деформацію грудної клітки, львівські лікарі вирішили застосувати сучасну модифікацію мініінвазивної методики корейського хірурга Джісуна Парка. Під грудну клітку пацієнта встановили коригувальну пластину, провели під шкірою тунель до реберних дуг, що виступають, і зі спеціальних ниток створили компресійну дугу, т. зв. "магічну струну", яка притиснула ребра, зафіксувавши їх в анатомічно правильному положенні.   

Оперували юнака під двобічним торакоскопічним контролем. До операційної бригади ввійшли дитячі хірурги Андрій Кузик, Богдан Романишин та Орест Лешневський, дитячий анестезіолог Максим Ковальов, медсестри Наталія Попська, Галина Синявська й Любов Халявка. Реконструктивне втручання тривало близько двох годин і пройшло без ускладнень. З пластиною та нитками Остапу доведеться проходити 3-4 роки, після чого їх видалять. І хірурги, і сам пацієнт задоволені результатом.

"Чесно кажучи, я трохи комплексував через свою ваду. Але друзі й батьки дуже мене підтримували. Саме завдяки їм я наважився на операцію", – зізнався підліток.  

Спершу батьки хлопця вирішили звернутися за допомогою до закордонних спеціалістів. Торік, на початку березня, мама зі сином виїхали за кордон. У Португалії вони перебували сім місяців, але, попри те, що записалися до лікаря відразу після прибуття, на консультацію до фахівця так і не потрапили. Після довгого очікування вирішили повернутися в Україну й не жалкують про це. Через два тижні після першого звернення команда хірургів ЗУСДМЦ проконсультувала родину, підготувала юнака до операції, провела складне хірургічне втручання та з чудовим результатом виписала пацієнта додому.

Зі слів лікаря Андрія Кузика, щороку у лікарні проводять близько 10-15 подібних операцій. Це потрібно не тільки для того, щоб усунути косметичний дефект, а й покращити роботу внутрішніх органів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал і твіттер