У Львові відбудуться Дні українського кіно. Програма

У Львові 10-12 листопада відбудеться фестиваль "Дні українського кіно". Цього річна тематика – "Співдія" в об'єднанні різного та перетворення на близьке

Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід". 

Відомо, що перегляди відбуватимуться паралельно на двох локаціях: Палац Хоткевича та парк "Горіховий гай". Програма фестивалю охоплюватиме перегляд фільмів, лекції та дискусії від експертів у галузі кіно та культури.

"Ми не маємо права забувати, завдяки кому у нас є можливість створювати та дивитись українське незалежне кіно, тож у рамках фестивалю буде відбуватися збір на потреби ЗСУ", – зазначають організатори.

Програма Днів українського кіно у Львові

10 листопада

Опис стрічки: 24 лютого 2022 року почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Мільйони українців змушені були покинути свої домівки й рятуватися від жахіть війни. Багато з них знайшли собі прихисток у містечку Ужгород на Закарпатті, що межує з чотирма країнами Євросоюзу. Попри сирени повітряної тривоги, які час від часу лунають у місті, Ужгород залишається доволі затишним і мирним містом. Разом із тим, з появою переселенців у місті з’являються різноманітні громадські ініціативи, спрямовані на допомогу тим, хто змушені були покинути власний дім і опинилися в новому середовищі.

11 листопада

Опис стрічки: а на землі всі розмови про війну. Ми намагаємось бігти від неї. Берегтися від страшних думок. Закривати очі на некрологи. Проте вона усюди, тепер нею просякнуте все наше буття. C`est la Vie – не втечеш і не сховаєшся. Про це цьогорічний український конкурс. Про війну у всіх її потворних проявах – про жах, про лють, про розлуку. Про боротьбу, що єднає всю країну. Про біль, який у кожного свій. Прожити – прийняти – пережити. Завжди пам’ятати.

Опис стрічки:  Володимир Гончаров (9 лютого 1940 – 14 січня 2022) – видатний український режисер, аніматор та художник. Він починав у 60-х як мультиплікатор та художник, а у 80-90-х став одним з ключових режисерів і гострих критиків системи. У ній ми спробували відобразити широкий діапазон тем і зацікавлень режисера – від історії Київської Русі до таємниць світобудови, від механіки креативності і творчості до деконструкції радянської пропаганди. Усі анімаційні роботи відрізнялися глибоким філософським змістом та гуманістичними ідеями, які поєднувалися з притчевою формою оповіді та витонченою філігранною художньо-образною манерою. У програмі представлені фільми, відскановані Довженко-Центром у 2022-2023 роках.

12 листопада

Опис стрічки: з перших днів війни метрополітен став бомбосховищем для багатьох харків'ян. Два місяці вони облаштовували його для більш-менш комфортного життя. Але місцева влада та керівництво метрополітену хочуть звільнити підземку від мешканців і знову запустити транспортну мережу.