У Львові від надскладного захворювання вилікували 6-річну дівчинку з Закарпаття

Із львівської лікарні виписують дитину, що подолала надскладне захворювання - лімфому Беркітта. Лікування онкопатології лімфатичної системи тривало майже рік

Із львівської лікарні виписують дитину, що подолала надскладне захворювання - лімфому Беркітта 

Про це повідомив Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, інформує Еспресо.Захід 

19 березня із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центр виписують додому 6-річну Даніелу із Закарпаття, якій з допомогою медиків вдалося подолати надскладне захворювання - лімфому Беркітта. Лікування онкопатології лімфатичної системи тривало майже рік. Завершальним етапом стала аутологічна трансплантація кісткового мозку.

Як розповіла у лікарні гематологиня Оксана Воробель, дівчинка потрапила до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центр у травні 2023 року у дуже важкому стані: з масивним новоутвором у животі, з пухлинними ураженнями кісткового мозку, органів грудної клітки, кісток щелепи тощо. Із нею працювала уся команда Центру, а тому упродовж двох діб вдалось встановити правильний діагноз та негайно розпочати лікування. Це надважливо, адже лікарям довелося мати справу з дуже агресивним типом лімфоми, який швидко розповсюджується, гірше піддається лікуванню, і має невеликий відсоток одужання загалом.  - говорить гематологиня Оксана Воробель.

"Перші п'ять місяців мама і донька постійно перебували у лікарні, - пригадувала Оксана Воробель. - Дівчинка, попри свій вік, терпеливо переносила усі етапи. У цьому їй допомагала відповідальність мами та підтримка великої родини - вдома їх з нетерпінням чекало ще четверо братів і сестричок".

Але шлях до одужання був дуже складним. Упродовж перших двох місяців лікарям щодня доводилося виборювати життя дитини. Працювали усі підрозділи лікарні, постійно обговорюючи хід лікування у широкому колі фахівців, застосовуючи різні підходи, проводячи перманентну діагностику та лабораторні дослідження. Дівчинка потребувала постійної допомоги реаніматологів,  трансфузіологів, кардіологів, хірургів, інших фахівців. З труднощами та ускладненнями, які загрожували життю дівчинки, вдалося провести усі 7 запланованих блоків хіміотерапії. 

"Після результатів ПЕТ-КТ по завершенню хіміотерапії вдалось трішки видихнути з полегшенням - хвороба відступила, - говорить Оксана Воробель. - Проте насторожував один із лімфовузлів, який міг загрожувати рецидивом. Після консультацій із закордонними онкогематологами вирішили видалити його хірургічно. Подальша біопсія підтвердила правильність рішення - у вузлі знайшли поодинокі тіні атипових клітин. Даніелу підготували до пересадки стовбурових клітин. Після трансплантації мама і донька у стерильному боксі провели п'ять тижнів. І зараз повертаються додому". 

Оксана Воробель також наголосила, що успіху вдалось досягнути завдяки поєднанню кількох складових: багаторічному досвіду медиків, злагодженому мультидисциплінарному підходу та технологічним можливостям лікарні.