На Волині на 5 років засудили чоловіка, який чинив розпусні дії щодо 10-річної дитини
У Львові створюють резерв запасів донорської крові. Як долучитися до ініціативи
Запаси крові та її компонентів у місті вичерпуються
Зміст
Про це поінформували у пресслужбі Першого територіального медичного об'єднання міста Львова, передає "Еспресо.Захід".
Медики закликають львів'ян, жителів області та вимушених переселенців з інших регіонів України записуватися у резервні списки, аби у разі потреби можна було швидко сконтактуватися із потенційними донорами.
Потреба є у всіх групах крові, але особливо в (І) Rh + та (II) Rh +.
Здача крові проходить за адресою: м. Львів, вул. Миколайчука, 9.
Не забудьте взяти зі собою паспорт. Не приховуйте інформації про стан свого здоров'я — чесно відповідайте на запитання медичного персоналу.
Лікарі звертають увагу: донором може стати лише повнолітня особа вагою не менш, як 55 кг.
У кого кров нізащо не візьмуть? Повний перелік абсолютних протипоказань до донорства
- У пацієнтів з інфекційними та паразитарними захворюваннями: ВІЛ-інфекцією, СНІДом, вродженим або набутим сифілісом, вірусними гепатитами, позитивним результатом дослідження на маркери вірусних гепатитів, будь-якою формою туберкульозу, бруцельозом, сипним тифом, туляремією, лепрою, хворобою Крейтцфельда-Якоба, ехінококкозом, токсоплазмозом, філяріатозом, риштою і лейшманіозом.
- У хворих зі злоякісними пухлинами, хворобами крові, органічними захворюваннями центральної нервової системи, повною відсутністю слуху та/або мови, психічними розладами, серцево-судинними захворюваннями (гіпертонічною хворобою ІІ-ІІІ ступеня, ішемічною хворобою серця, атеросклерозом, аритміями, тромбофлебітом, вадами серця), хворобами органів дихання (бронхіальною астмою, бронхоектатичною хворобою, емфіземою легень, обструктивним бронхітом, пневмосклерозом), хворобами органів травлення (ахілічним гастритом, виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки), захворюваннями печінки та жовчних шляхів (хронічними захворюваннями печінки, зокрема токсичної природи й нез'ясованої етіології, калькульозним холециститом, цирозом печінки), захворюваннями нирок (дифузними та вогнищевими ураженнями нирок, сечокам'яною хворобою), захворюваннями сполучної тканини, променевою хворобою, хворобами ендокринної системи, хворобами ЛОР-органів (озеною, іншими гострими важкими хронічними гнійно-запальними захворюваннями), очними хворобами (високою міопією -5 діоптрій та більше, повною сліпотою, трахомою, залишковими явищами увеїту), захворюваннями шкіри (псоріазом, еритродермією, екземою, червоним вовчаком, пухирчастими дерматозами, грибковими й гнічковими ураженнями), остеомієлітом.
- У пацієнтів, яким провели ампутацію чи резекцію органу, трансплантацію органів або тканин.
- У нарко- та алкозалежних.
Хто може стати донором, але пізніше. Повний перелік відносних протипоказань і час, за який ті можуть бути усунені
- Після переливань компонентів крові (за винятком людей, які одужують після опіків та осіб, імунізованих до резус-фактора) — через 1 рік.
- У період вагітності й годування грудьми — через 1 рік після пологів і не менш як через 3 місяці після завершення лактації.
- Після перенесених хірургічних втручань, зокрема абортів (на підтвердження необхідно буде надати довідку з лікувального закладу або виписку з амбулаторної картки) — через 1 рік.
- Після татуювання, пірсингу, зокрема проколювання вух, голковколювання — через 1 рік після закінчення процедури або останньої з процедур.
- Після закордонних відряджень, які тривали довше, як 2 місяці — через пів року.
- Після більш як 3 місяців перебування у країнах тропічного і субтропічного клімату (Африки, Азії, Південної та Центральної Америки), де поширена малярія — через 3 роки.
- Після контакту з хворим на гепатит А — через 3 місяці. Після контакту з хворим на гепатит В або С — через 1 рік.
- Після перенесених інфекційних захворювань: малярії (через 3 роки), черевного тифу (1 рік), ангіни, грипу, іншого гострого респіраторного вірусного захворювання (через 1 місяць після одужання), інших інфекцій (через пів року).
- Після перенесених гострих або епізодів загострення хронічних запальних процесів, незалежно від їх локалізації, що супроводжувалися підвищенням температури тіла до +37◦С і вище — через 1 місяць після закінчення гострого періоду.
- Після загострення алергічних захворювань — через 2 місяці.
- Після видалення зуба — через 10 днів.
- Після щеплень вбитими та рекомбінантними вакцинами (від правця, дифтерії, кашлюку, гепатиту В, грипу, холери, тифу та паратифу), введення анатоксинів — через 10 діб.
- Після вакцинації живими вакцинами (від туберкульозу, віспи, краснухи, поліомієліту, бруцельозу, чуми, туляремії), а також введення протиправцевої сироватки — через 1 місяць.
- Після щеплень від сказу, введення імуноглобуліну від гепатиту В — через 1 рік.
- Після проведення тесту Манту — через 14 діб.
- При проведенні медикаментозного курсу лікування — через 14 діб після його завершення.
- У період менструації у жінок — не менш як через 5 діб після її завершення.
- Після вживання алкоголю — через 48 годин.
Перед здачею крові необхідно:
- за 3 дні відмовитися від приймання анальгетиків та аспірину, а також препаратів, які їх містять;
- напередодні й у день здачі крові обмежити вживання жирної та смаженої їжі, молочних продуктів;
- добре виспатися і з'їсти легкий сніданок (кашу, зварену на воді, дієтичне печиво, чай без цукру);
- за 2 години не можна курити.
Якщо відчуваєте навіть незначне нездужання (озноб, головний біль, слабкість, запаморочення), від здачі крові цього дня слід відмовитися.
Після здачі крові відпочиньте протягом 10 хвилин, перекусіть чимось легким і випийте солодкого чаю. Протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого тією рукою, з якої у вас брали кров і загалом упродовж наступних 12 годин уникайте важких фізичних навантажень. Протягом наступних двох діб харчуйтеся часто та регулярно, багато пийте. Алкоголь можна, але не раніше, як через 8 годин. Повторно здати кров можна щонайменше через 60 днів. Чоловікам здавати кров рекомендується не частіше, ніж 5 разів на рік. Жінкам — не частіше, як 4.
Якщо після здачі крові відчули запаморочення, ляжте і підніміть ноги вище голови або сядьте та опустіть голову між колінами. Не виходьте на вулицю, поки вам не стане легше і тим більше не сідайте за кермо!
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
Залиште коментар
Читайте також:
- Актуальне
- Важливе
2024, четвер
21 листопада
20:33
Облаштувати стоянки на проспекті Свободи: у Львові створили петицію на підтримку каретного бізнесу
20:14
Адвокатка Новицька, яку судять за держзраду, раніше на нараді ОБСЄ поширювала російські наративи про Україну
20:05
Інтерв’ю
Олег Дуда - про масштабні ремонти у Львівському онкоцентрі, введення платних послуг та вплив війни кількість онкохворих
15:43
Ексчиновник з Жовкви, якого підозрювали в хабарництві, відсудив у держави понад 700 тис. за незаконні дії правоохоронці
15:14
На Львівщині вилучили партію електронних сигарет на 24 млн грн, у складі яких були заборонені речовини
14:59
Ексклюзив
Пройти шлях репресованого і побачити справи школярів: у музеї "Територія Терору" оновили експозицію
14:29
АМКУ викрив змовників, які брали участь у тендерах на поставку комп'ютерів у Львівській та Івано-Франківській областях