У Львові створять всеукраїнську онлайн-базу операторів культурної спадщини
Йдеться про перелік організацій і людей, які працюють або дотичні до роботи з культурною спадщиною в Україні
Про це повідомила Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
У Львові хочуть створити онлайн-базу операторів нерухомої культурної спадщини. Така база стане майданчиком взаємодії та можливостей для представників сектору культурної спадщини у пошуку партнерів, підрядників або однодумців. Проєкт реалізовують ЛКП "Бюро спадщини" та приватний український фонд – Фундація ЗМІН. Онлайн-база буде доступна на порталі проєкту "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину".
"Ми щодня спілкуємося з власниками/користувачами об’єктів культурної спадщини та з різними операторами спадщини: реставраторами, представниками органів влади, інституцій, іноземних фондів, громадських організацій, тому розуміємо потребу в налагодженні співпраці між ними. Інформація про операторів спадщини на одній платформі сприятиме у налагодженні комунікації між ними та посилить спроможність у реалізації проєктів", – розповідає директор ЛКП "Бюро спадщини" Павло Богайчик.
Ініціатори проєкту зауважують, що платформа об’єднає широку екосистему дієвців-операторів, а також передбачає і комплексні рішення. Вони наголошують, що війна внесла корективи і тепер необхідно думати про нові механізми та підсилювати зміни на всіх рівнях – від офіційних політик, до низових ініціатив.
"Виявлення, актуалізація та систематизація операторів спадщини — це не просто механічна робота із даними. Це також можливість об’єднати ідеї тих, кому небайдужа українська культура, наша спільна спадщина в часі загрози. Від індивідуальних спеціалістів з оцифрування чи реставрації і до міських та урядових політик, від громадських ініціатив і до меценатів — потенціал сфери невичерпний. І ми докладемо зусиль, аби репрезентувати усі дотичні до спадщини форми діяльності у всіх регіонах нашої країни. Я певна, що попереду багато цікавих відкриттів", – підсумовує менеджерка проєкту Ярина Короткевич.
Відтак, усіх, хто працює чи надає послуги у сфері культурної спадщини, просять заповнити цю форму. "Якщо інформація відповідатиме критеріям відбору, команда проєкту опрацює профіль і додасть його на сайт reherit.org.ua", - зазначають в ЛКП "Бюро спадщина".
Довідково. ReHERIT – проєкт переосмислення, актуалізації та розвитку потенціалу матеріальної та нематеріальної культурної спадщини в Україні, він тривав впродовж 2018-2021 рр.
- На території лікарні Св. Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова відкрили Центр для релокованого бізнесу.
- Актуальне
- Важливе