У Львові стартує перша в Україні програма, де музикантів навчатимуть заробляти на творчості
Стартував набір на Music StartUp – першу в Україні навчальну програму, яка допомагатиме музикантам заробляти кошти власною творчістю
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
У Львові стартував набір на Music StartUp. Це курс лекцій побудований на темах зростання у сфері креативної індустрії, авторського права, монетизації музики, персонального бренду, музичного маркетингу, концертного менеджменту тощо.
На учасників чекає персональна робота із менторами, які допомагатимуть сольним виконавцям та колективам сформувати власний музичний проєкт, а також вдосконалити позиціонування, бренд та комунікацію з глядачем.
Заявку на участь можна подати до 30 березня.
Навчання відбуватиметься впродовж квітня у Львові і розраховане, насамперед, на студентів та нещодавніх випускників профільних музичних закладів віком 18-30 років.
"Якщо по закінченню освіти молоді музиканти отримають допомогу та необхідні знання, розвиватимуть свій проєкт ефективно – вони не лише реалізовуватимуть свій талант і професійні навички, це живитиме економіку держави, розвиватиме сферу культури й створюватиме нові робочі місця”, – стверджує Михайло Олійник, автор ідеї та керівник програми Music StartUp.
"Музичні коледжі, академії насамперед виховують майбутніх викладачів або ж музикантів для філармоній, театрів та інших концертних залів. Держава фінансує їх навчання, а потім оплачує зарплату у цих закладах. Музиканти мають усвідомлювати, що самі можуть створювати робочі місця й заробляти творчістю. Також держава в цьому процесі має бути гарантом забезпечення авторських прав та прозорого нарахування роялті. Відтак програма Music StartUp доповнить профільну музичну освіту в Україні і дасть відповідь, як функціонує музична індустрія, як розвиватися і взаємодіяти з нею та ефективно запускати свої проєкти. Це ком’юніті відкритості, взаємопідтримки, розвитку", – додає Михайло.
Для участі у першому наборі програми організатори оберуть 10 виконавців чи колективів, які грають у стилях джаз або поп-музики. Над музичною складовою учасники працюватимуть разом із менторами: українськими композиторами, музикантами та саунд-продюсерами із вагомим міжнародним досвідом: джазовим піаністом, номінантом на премію Ґреммі Усеїном Бекіровим, джазовими музикантами – трубачем Яковом Цвєтінським і гітаристом Тарасом Кушніруком, композиторами та саунд-продюсерами Іриною Лобанок (гурт Krapka;KOMA) і Михайлом Олійником.
Серед лекторів проєкту – директор гурту "ТНМК" Святослав Румежак, юристка Олеся Царик, бренд-стратегиня Petrovochka, музичні менеджери Павло Стрілецький і Helena Shot. На учасників чекають творчі зустрічі з успішними молодими проєктами, а також фінальний виступ на великій сцені як підсумок програми.
- Актуальне
- Важливе