У Львові розпочали будівництво Першого акустичного концертного залу в Україні

Це зведення відбувається у Львівському державному музичному ліцеї ім. С. Крушельницької.

Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація, передає "Еспресо.Захід".

8 грудня у Львові заклали капсулу будівництва Першого акустичного концертного залу в Україні. Двоповерховий зал зможе вмістити 260-290 глядачів, він буде розташований у приміщенні Львівського державного музичного ліцею ім. Соломії Крушельницької, що на вул. Зеленій, 10.

"В Україні є небагато концертних залів. Всі вони збудовані 150-200 років тому. Проте саме акустичного концертного залу немає. У чому полягає акустика? У тому, що коли музиканти виступатимуть на сцені, ця акустика заповнить кожен куточок залу", –  розповів директор Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької Лев Закопець і додав, що в цьому залі саме акустика матиме найважливішу місію – донести до слухачів усі відтінки людського голосу.

Будівництво Першого акустичного залу відбувається у межах реалізації державного інвестиційного проєкту Міністерства економічного розвитку "Створення першого в Україні акустичного концертного залу в приміщенні Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької", за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Кошторисна вартість проєкту – майже 44 млн грн. Концертний зал планують відкрити вже до кінця 2022 року.

"Цей  проєкт допоможе укріпити міжнародні культурні зв’язки  між нашою країною та країнами Європейського Союзу, а також надасть можливість проводити концерти, майстер-курси, виставки, фестивалі,  конкурси на найвищому міжнародному рівні", – сказав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Високопреосвященний Владика Ігор Возьняк благословив закладення капсули та побажав ліцею втілити ще багато значущих для українського народу ідей.


Фото: ЛОДА

Довідково. За часів Австро-Угорської імперії, у 1838 році, відкрили музичну школу у Львові.  З історією школи XIX ст. пов’язані відомі імена: Й. Рукґабер (перший директор школи), Й. Башни, Й. Ельснер, К. Мікулі (довголітній ректор академії та керівник школи).

Після довготривалої перерви роботу школи відновили у 1939 р. за ініціативою видатного українського композитора та піаніста Василя Барвінського. Від 1944 року заклад діяв як середня музична школа-десятирічка, що у 1959 році реорганізована у середню спеціалізовану музичну школу-інтернат. 1963 року школі присвоїли ім'я всесвітньо відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Школа налічує 7 музичних відділів та понад 20 музичних спеціальностей. Тут навчаються 395 учнів з понад 10 областей України, працюють 155 викладачів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.