У Львові "постригли" Левандівське озеро: завелика кількість очерету могла перетворити його на болото

У Львові скосилибільшість очерету, який виріс на Левандівському озері, проте частину залишили для місцевих водоплавних птахів

Про це розповів очільник громадської організації "Озеро Левандівське" Роман Клак, передає "Еспресо.Захід". 

"Очерет як і більшість водяних рослин, є агресивною рослиною, він має здатність швидко захоплювати плесо. Фото зі супутника зроблене більше трьох років тому, це видно по відсутності даху на ресторані. На теперішній час, озеро вже було заросле на третину. Ще б рік-два і половина плеса була б в очереті, а це гектар очерету в малому міському парку. Озеро помаленьку деградувало і перетворювалось на болото", – пояснює він.

Поряд із тим завелика кількість водоплавних птахів також шкодить озеру, зокрема шкоду несуть продукти життєдіяльності, які не можуть роззосереджуватись та накопичуються саме у частині очерету, створюючи неприємний запах та небезпеку для риби. 

Частину очерету все ж залишили, щоб певна кількість птахів могла жити на території озера. Передовсім в очереті залишились гнізда лебедів. Натомість качки не мають аж такої потреби у очереті і цілком можуть мегкати без нього.

"Також менше кілометра по прямій починається територія торфовищ, де є заповідник "Торфовище Білогорське". Де для диких птахів однозначно мало б бути краще. Вони вже всі літають і запросто можуть якщо їм тут буде зле перелетіти туди. Одна з основних причин яка їх тут тримає, це те що їх тут годують, а це якраз здля них погано", – додає Роман Клак.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.