У Львові поспішають взяти майже €10 млн кредиту, аби розрити дорогу, по якій їздять швидкі

У ЛМР хочуть позичити майже 10 млн євро на реконструкцію Мазепи та Грінченка, хоча визнають, що грошей вистачить лише на частину проєкту

Проєкт ухвали про надання місцевих гарантій Львівавтодору на виконання боргових зобов’язань  рамках проєкту "Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України" розглядали на засіданні комісії законності ЛМР. Йдеться про позику у 9,8 млн євро від Європейського інвестиційного, яку Львівавтодор має отримати на проєкт  "Реконструкція   вул. Гетьмана І. Мазепи та вул. Б. Грінченка".

Утім, як пояснив на засіданні комісії начальник управління інвестицій та проєктів департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Андрій Павлів, насправді цих 10 млн вистачить лише на частину проєкту – реконструкцію вул. Мазепи. від Миколайчука до Замарстинівської. Грінченка наразі не ремонтуватимуть. За словами Павліва, проєктно-кошторисна документація уже давно готова – її розробив Інститут просторового розвитку, яким до березня цього року керував Олег Шмід. Загальна вартість проєкту оцінюється у 16,2 млн грн.

Читайте також: Якщо кажуть – бери, треба брати: Садовий про кредит від Європейського банку

Наразі реконструювати планують лише ту частину доріг, які забезпечують під’їзд до реабілітаційного центру "Незламні" та лікарні.  

"Мене найбільше турбує те, що тепер, під час війни, коли нам настільки потрібна ця логістична артерія до лікарень, ми почнемо розривати ті дороги і ускладнювати людям до тих лікарень.  Пам’ятаємо, скільки ремонтували вул. Шевченка, два роки заїзди були дуже утруднені. А під час війни ми будемо розривати все і пускати швидкі якимись боковими вуличками", – заявила під час засідання голова комісії законності ЛМР Уляна Пак.

За два дні до засідання  перший заступник міського голови Андрій Москаленко запевнив, що Львів не планує брати жодного нового кредиту на ремонт вулиць Грінченка та Мазепи.

"Львів не планує брати жодного нового кредиту на ремонт вулиць Грінченка та Мазепи. Першу ухвалу про доцільність такого проєкт було прийнято ще кілька років тому. Але наступну ухвалу про саме запозичення на сесію ніхто не виносив. Оскільки тривала бюрократична підготовка проєкт та документів з боку міністерства та Європейського банку. А з новою хвилею війни 2022 року – точно було не до того", – написав Москаленко. 

За його словами, через те, що Львів вже довгий час не підтверджував своє рішення брати кредит, то суму кредиту для Львова зменшили з 13,5 млн євро до 9,8 млн євро. Натомість цю частину суми передано на кредит іншим містам України.  

"Щоб не втрати всю суму, було запропоновано підтвердити державі інтерес міста участі в цій програмі, адже за інших умов кошти підуть на інші міста", – каже Москаленко.

Андрій Москаленко також запевнив, що цей кредит – це можливість залучити кошти за найнижчою на сьогодні ставкою під державні гарантії – це близько 1%. Натомість Андрій Павлів під час засідання комісії повідомив, що відсоткова ставка може бути від 1 до 4,5%. Різняться також дані про терміни повернення коштів. У проєкті ухвали вказано, що строк повернення коштів позики: не більше 20 років з дати першої вибірки, включаючи пільговий період до 4 років. Натомість в інформаційній довідці йдеться про 15 років і пільговий період три роки.

"Джерелом повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитними коштами будуть кошти Львівського комунального підприємства "Львівавтодор" в обсягах та у терміни, необхідні для повного та своєчасного погашення і обслуговування кредиту", – йдеться у проєкті ухвали. 

Утім, це не єдина позика, яку розглядатимуть на найближчі сесії Львівської міської ради. Андрій Павлів також представив проєкт ухвали "Про затвердження намірів Львівської міської ради щодо реалізації проєкт реконструкції вул. І. Миколайчука з метою покращання транспортної доступності до Національного реабілітаційного центру "Незламні". Вона передбачає новий кредит в €50 млн на будівництво 1 км трамвайної колії.