У Львові піднімуть на щит "Заборонену музику"
26 вересня тут стартує Міжнародний проєкт, присвячений українським та німецьким композиторам, що постраждали від тоталітарних режимів.
26 вересня у Львівському органному залі з окремого концерту розпочнеться масштабний Міжнародний музично-історичний проєкт "Заборонена музика", присвячений ролі митця в часи гноблення та насильства. А точніше кажучи – музиці українських та німецьких композиторів, що постраждали від тоталітарних режимів. Проєкт втілює громадська організація Collegium за підтримки Українського Культурного Фонду спільно з Вюртембергською філармонією (Німеччина), Університетом Мальме (Швеція), Львівським органним залом та Галицьким Музичним Товариством, інформує "Еспресо.Захід".
Отже, мова про три симфонічних концерти – 26 вересня та 3 і 19 жовтня (де прозвучить музика Барвінського, Кудрика, Лятошинського, Ратгауза, Гіндеміта, Шенберга та інших композиторів у виконанні Ukrainian Festival Orchestra під дириґуванням Івана Остаповича (Україна) та Даніеля Ганссона (Швеція). Професійні записи цих концертних програм будуть доступні на Youtube-каналі Collegium Management. У межах проєкту також проведуть наукову конференцію "Музика і політика" та представлять концептуальне тримовне видання про проєкт, що охоплювати історії життя композиторів.
Як наголосив генеральний музичний керівник проєкту Даніель Ганссон зі Швеції, долі усіх представлених композиторів (а йдеться про митців з України та Німеччини) вражають.
"Усі вони розповідають, як музика стала тим, що не зупинить жодна сила, -- каже Даніель Ганссон. – Як у Барвінського, який після ув’язнення відновив по пам’яті більшість своїх знищених творів. Чи у Віктора Ульмана, який писав музику в наймоторошніших місцях ув’язнення у концентраційному таборі. Незважаючи ні на що, музика знаходить шлях до перемоги".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе